Aktori Francez, Gerard Depardieu akuzohet për përdhunim dhe ngacmim seksual- sipas burimeve gjyqësore. Por ai ka mohuar akuzat.

Ai është një nga aktorët me karakter më profilitik në historinë e kinemasë.

BBC njofton se lajmi është duke u plotësuar dhe se detaje e prova të reja do të publikohen së shpejti.

Veritas.com.al/