Burime të emisionit “Tonight” në TV Ora News thonë se Agroni, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës një kallëzim ndaj deputetëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Ervin Salinjani dhe  ndaj këshilltarit ligjor të PD-së, Gazment Bardhi.

Vëllai i ministrit Xhafaj  pretendon se i gjithë përgjimi është montim dhe sajesë.

Sot paradite përfaqësuesit e PD paraqiten në publik një video ku ‘ fliste’ Agron Xafaj me disa trafikantë droge.

Veritas.com.al/