Letra e Kostes per Ramen: Ti do te fortet e droges
Deputeti i Partisë Socialiste Vladimir Kosta ka publikuar dje një letër të hapur drejtuar kryeministrit Rama dhe grupit parlamentar të PS-së. Ai shpreh hapur pakënaqësinë ndaj kreut të qeverisë dhe di...
FBI pyet Bilal Shehun mbi fajësinë e Edi Ramës në pagesa të paligjshme
  PD akuzoi sërish sot kryeministrin Edi Rama për foton me presidentin amerikan Obama në vitin 2012. Grida Duma nga selia blu shpjegoi pyetjet kryesore që FBI i bëri Bilal Shehut, pyetje që si...
Operacioni antidrogë i DEA në Ballkan, dhjetëra të arrestuar
Ka përfunduar pas 1 viti e gjysëm operacioni ndërkombëtar antidrogë i koduar “Ballkan”, i zhvilluar në Shqipëri, Maqedoni, Greqi dhe Bullgari janë arrestuar 30 persona dhe 23 u shpallën në kërkim. ...
Shkruan Ajtanga Lubonja, model i vuajtjes dhe i pamëshirës së shtetit
Aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja i është drejtuar me një letër autoriteteve më të larta shtetërore duke filluar nga  Presidentit të Republikës, Kryeministri dhe ambasadori amerikan në Tiranë me një...
Media ndëkombëtare shton presionin për foton 80 mijë dollarëshe të Ramës me Obamën
  Mediat prestigjoze ndërkombëtare po pasqyrojnë detaje të zhvillimeve hetimore e politike mbi atë që opozita shqiptare e quan një skandal të përmasave të mëdha, në të cilin është përfshirë kr...
Washington Times: Rama, një albatros në Shqipëri?
Nga Jason Katz “Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar dhe korrupsionin”.   ...
Ish kryeministri Majko shumë “i zi”: “Hyjmë në karantinën e shtetit të dështuar”
  Pandeli Majko bën thirrje për zgjedhje të parakohshme nëse reforma në drejtësi do të dështojë. Duke theksuar domosdoshmërinë e miratimit të reformës, Majko vë Shqipërinë përpara “drejtësi...
 Nishani brenda 48 orëve shpall zgjedhjet në Kavajë
Pas dorëheqjes së Elvis Rroshit, zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashkisë së Kavajës do të zhvillohen jo më vonë se data 15 korrik.  Afatet përc...
3 SKENARET / Ja si kriza e refugjatëve do të riformësojë BE-në
 Nga Stefan Lehne Ardhja në Evropë e më shumë se 1 milionë azilkërkuesve në vitin 2015, shkaktoi një krizë në BE si asnjë tjetër para saj. Ngjas...
Berisha, ndryshe nga PD për arrestimin e Kserës
Sali Berisha me sa duket ka mbetur i pakënaqur nga reagimi i PD-së zyrtare lidhur me arrestimin e ish ministrit të tij Spiro Ksera. Ndërkohë që në emë...
Faqja 13 prej 15« E para...1112131415