Përmbytjet/ Situata e vendit deri në m
Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe më të pr...
Prokuroria në shërbim të një deputeti të burgosur
 Prokurorët ankohen se policia nuk mund ta ruajë shokun e ministrit, deputetin Armando Prenga. Vendimi i Gjykatës së Lartë për ta izoluar në shtë...
Rikthimi i mureve në Evropë
Nga Timothy Garton Ash Muret janë duke u rrikthyer në të gjithë Evropën. Në Hungari, ato kanë marrë formën fizike të rrojeve dhe gardheve me tela me g...
Letra e nëndrejtorit të Burgjeve për Ramën/ Çfarë i shkruan për Saimir Allushin e 313-ës
Saimir Allushi, drejtori i burgut 313 në Tiranë, i dorëhequr pas raportimit të Lapsi.al se ai ishte një ish i dënuar, figuron edhe në një letër ankesë...
Kodheli në Prishtinë këshillon Kosovën. Krasniqi: Kush je ti që na mëson?
Ka shkaktuar reagime një deklaratë e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli gjatë vizitës së saj zyrtare në Prishtinë këtë të martë. Kodheli u pyet për s...
Pas 25 vjetësh dekorohet diktatura
Me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Atdheut, Ministria e Mbrojtjes dekoroi 1 vit më parë 1 mijë veteranë të LANÇ me ‘Medaljen e Mirënjohjes’. Sot “...
Qeveria Rama dekoron hetuesin e At Zef Pllumit dhe ish -drejtues të PPSH e Sigurimit të Shtetit
Nuk janë pakëta herët kur Edi Rama rrëmon në jetën e At Zef Pllumit dhe i referon në diskursin publik tmerret që ai hoqi nën regjimin komunist si për ...
John Kerry, mesazh urimi për 103 vjetorin e Pavarësisë
Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry ka dërguar një mesazh urimi për popullin shqiptar, me rastin e 103 vjetorit të Pavarësisë. N...
Ja kush largohet me dekriminalizimin.
Sot, parlamenti shqiptar po diskuton për ligjin e dekriminalizimit që do të pastrojë Kuvendin nga personat me precedentë penalë. Po kush do të preket ...
Adoleshentja kosovare u rrah për vdekje nga xhihadistët e ISIS
17-vjeçarja e lindur në Austri, me origjinë kosovare, Samra Kesinoviç, iu bashkua ISIS vitin e kaluar. Së bashku me shoqen e saj, 15-vjeçaren Sabina S...
Faqja 15 prej 16« E para...1213141516