SOT, SI 20 SHKURT ‘91
  Frrok Çupi/ Sot është 7 Maj, 26 vjet pas 20 shkurtit kur në Tiranë u shemb monumenti i diktatorit Hoxha. Atë ditë kur u rrëzua ajo mas...
Që këtej shembet ‘Roma’
Frrok Çupi/ Kur nuk mundën të hiqnin Çadrën ‘me një gisht’, këta kanë nisur taktikën ‘me një gisht’ për të hequr Opozitën. Kanë angazhuar edhe ...
PRESIDENCË MORTORE
  Frrok Çupi/ Njëri nga liderët e LSI, servil i Ilir Metës, që në mëngjes piu kafe dhe shkroi në Facebook: "Ooh, ç'ditë sot, dita më e qetë...
0991, ose Nëntëdhjeta së prapthi…
  Frrok Çupi/   Kur George Orwell shkroi "Vitin 1984", në fakt ishte viti 1948. Shkrimtari dhe eseisti i madh na mësoi  teknikën e ...
Surroi tallet me deklaratat e Ramës dhe Thaçit: ‘Nuk e mbani dot shtëpinë tuaj?!…’.
Ish-udhëheqësi i partisë së shuar, ORA, Veton Surroi është tallur me deklaratat e Presidentit Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për...
VDEKJA E DYTË E HEROIT
  Frrok Çupi/ Hero është edhe vetë armiku. Në rastin tonë politik- Opozita është edhe armik, edhe hero për qeverinë që buron nga origjinë k...
KADARE,HENRI DHE GARDIANI I AUSHVICIT.
Agim Xhafka/ Para ca ditësh Henri Çili iu drejtua me një letër të hapur Ismail Kadaresë ku i kërkonte që ai me autoritetin e një kolosi letrar ...
OSBE/ODIHR: Para të paligjshme, grupe kriminale dhe përdorimi i shtetit- Ja rreziqet kundër zgjedhjeve.
Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar një raport paraprak për zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri ku ndër të tjera theksohet se do të mbërrijnë 30 vë...
LUFTA MBAROI, POR ËSHTË E VËSHTIRË
  Frrok Çupi/ Tani ndodhen të gjitha në fund të betejës, ose edhe në fushë të betejës. Lufta ka mbaruar pa u dukur. Qeveria është dorëzuar,...
Rama do mbesë si ‘peshku pa ujë’, i vetmuaredhe nga vetja.
Nga: Nard Ndoka/ Rama duket i vendosur në 'trimërinë' e tij, kundër të gjithëve. Kundër opozitës, kundër institucioneve, kundër aleatëve dhe ...
Faqja 11 prej 16« E para...910111213...E fundit »