“Trump-istët” zbresin në fushën e Protestës për Ndryshim në Tiranë
  Frrok Çupi/ Bota moderne po i “thyen” reflekset këtu në Tiranë, njësoj si reflekset e pasqyrave që “thyejnë” ndryshimet e mëdha. Askush m...
Thjesht një tabelë për Reformën!
  Frrok Çupi/ Një tabelë e vogël, por me detyrimin që të mbahet me vete të paktën pak dekada. Të mbahet për aq kohë sa të pranohet unanimis...
Lu dhe Vlahutin trokasin në zyrën e Presidentit. Pse?
  Frrok Çupi/ Sot pasdite, dy ambasadorët e aleatëve më të mëdhenj, SHBA dhe BE, kanë trokitur te Presidenti i Republikës, zoti Nishani. Pr...
Të vërtetat e thjeshta të kësaj dite shiu dhe proteste.
Frrok Çupi/ E para, se 17-a ndau 16-tën me 19-tën; dmth., ndau ditën “nesër” me ditën “dje”. Nuk besoj se do të mundet më qeveria të poshtërojë...
Sot në 18, në fakt jemi në 19!
Frrok Çupi/ Jo pse sot ngrin koha; nuk është kjo arsyeja. Madje sot,  18 shkurt, do të ishte një ditë si të tjerat, që nuk do të vihej re. Do t...
18 BRYMERI I KËTIJ SHKURTI.
  Frrok Çupi/ Ka një koincidencë thuajse “fatale” mes datës 18 shkurt 2017 dhe 18 Brymerit të Luis- Napoleon Bonapartit- 1851. Fatale sepse...
Vela e Gjushit, dashuria prej betoni
  Ngaa Enkel Demi/ Bashkia e Durrësit dhe qeveria kanë vendosur të shpenzojnë 6 milionë euro për një shesh që ka një emër të çuditshëm ...
Aeroporte dhe nallane nga Turqia…
Nga: Nard Ndoka/ Rama në Stamboll, i kerkon Erdoganit lira turke për ndërtimin e aeroportit! Njësoj si me lyp kos te "magjypi"!" Mbas katër ...
RËNIA NIS NGA AMBASADORËT
Frrok Çupi/ Po të bjerë ambasadori Lu, këtu bie qeveria. Në Maqedoni, ambasadorit amerikan iu kërkua dorëheqja. Në vendet e Ballkanit Perëndimor- v...
VRASJA E MINISTRIT.
  Frrok Çupi/ Ky ishte dëmi më i vogël që ndodhi sot. Në historinë tonë të re kombëtare janë shënuar disa si kjo, kjo është vrasja e kat...
Faqja 12 prej 15« E para...1011121314...E fundit »