Patozi përplaset me Ramën jashtë Kuvendit: ‘Ti ike nga PD kur … Top Channel’.
Deputeti i PD-së, Astrit Patozi është përplasur sot me kryeministrin Rama pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament, ku u votuan listat e emërim...
Lulzim Basha deklaron publikisht: ‘Nuk do të ketë qeveri PS-PD’.
Pas një kohe të gjatë heshtje dhe hamendjesh se pas zgjedhjeve 'do të vazhdojë' koalicioni PS-PD, sonte kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes progra...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së...
Berisha thotë se Meta është president legjitim. ‘Do të jem në ianugurim’.
Ish presidenti i Republikës në vitet 1992-97, Sali Berisha, ka deklaruar sot se ‘do të marrë pojesë’ në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Me...
Fushata e PD-së. Berishës nuk mund t’i kërkosh ‘fol sot!’
Persiatje pas një interviste të papublikuar/ Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha ka folur për herë të parë në lidhje me lis...
Ilir Meta në ‘Channel One’: Ju dëshmoj komplotin e Ramës për të zhdukur PD-në
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zbuluar prapaskenat se çfarë ndodhi një vit më parë me rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drej...
VIDEO/Knut Flenckenstein me Anisa Zykën: ‘I don’t care’ mbi Marrëveshjen PS-PD.
  Në një intervistë për gazetaren Anisa Zyka e  ABCNeës, Kurt Fleckenstein, reporter i BE për Shqipërinë, përshëndet fillimin e punês së k...
Ilir Meta i LSI: O ironik, o i dëshpëruar, ose jashtë realitetit. Beson për 34 deputetë.
Më mirë të thuash “Meta i LSI” se tani është edhe president i zgjedhur. Si president i repoublikës, Meta nuk mund të flasë për fitoren e Partisë s...
AgronDuka: Ne ishim viktimat. Me PD nuk hyj në zgjedhje. Me PS në koalicion pas zgjedhjeve.
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një lidhje të drejtpërdrejtë në studion e “Tonight Ilva Tare” në ‘Ora tha se nuk pranon të ...
DRITAN DEMIRAJ- “MAKINË LUFTE” APO AUTOR LIBRASH?
-Intervistë e vitit 2016: Pyetje: E keni filluar karrierën ushtarake në vitin 1983 gjimnazist në Shkollën “Skënderbej”, më pas me Akademinë Ush...
Faqja 18 prej 21« E para...10...1617181920...E fundit »