Antonio Nazeraj ose ‘Zagani i Dytë’: “Bordi i mafies me policinë mblidheshin një herë në muaj”.
Antonio Nazeraj Ish-agjenti i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier në pjesën e dytë të intervistës dhënë për gazetarin Basir Çollaku, e botuar...
Kosovë: Si u ngrit ‘nga hiri’ Partia e Rugovës dhe si ra Vetëvendosja?!
Intervistoi Donika Krasniqi/ Express Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur një rezultat spektakular të zgjedhjeve, derisa rënia e Vetëvendosjes n...
Zagani në ‘Meridianews’: “Tahiri është një hallkë, zinxhiri është pas tij”.
Dritan Zagani, në një intervistë për median italiane “Meridianews”, ka folur për “çështjen Tahiri” dhe për vendimin që sipas tij, do të dalë nga P...
Beatrix Von Storch, lidere e AfD: “Nuk jemi ne ekstrem i djathtë, por Merkel shkoi majtas”
Lidere e Partisë djathtiste ‘Alternativa për Gjermaninë’ (AfD), zonja Von Storch, e cila ishte surpiriza e zgjedhjeve në Gjermani, duke hyre ne Pa...
Dash Shehi: Histori fatale e PD “Sa jam unë s’ka fraksione!”.
Deputeti i cili në zgjedhjet e 25 qershorit ka fituar mandatin nën siglën e PD, Dashamir Shehi në një intervistë për “News 24” ka lëshuar kritika ...
Patozi në TCH: Lëvizja për ‘Ringritje’ në PD ka shumë më shumë se të përjashtuarit. VIDEO
Ish deputet dhe nënkryetar i PD, Astrit Patozi ka thënë mbrëmë se Lëvizja për ‘Ringritje’ do të vijojë brenda Partisë Demokratike. Ai tha në Top S...
Nuk shoh shpresë te Basha…
Nga: Edith Harxhi* Si e keni lexuar reagimin e Berishës për Bashën? Unë mendoj që lideri historik flet njëherë jo disa herë dhe fjala e tij ka pes...
Një intervistë e ndaluar për të mitur. Flasin fëmijët e gjyqtares së vrarë. VIDEO
Nuk do të ishte aspak e drejtë dhe as profesionale që media të intervistonte fëmijët (njëri i mitur dhe trjetri adoleshente) të gjyqtares së vrarë...
Isuf Çelaj/ Nga internimi deri te salla e Kuvendit: ‘Fitorja nuk blihet’.
Isuf Çelaj ka lindur në kampin e internimit në Çermë të Lushnjës. Origjina e tij vjen nga trojet shqiptare matanë kufirit, në Vuthaj, të krahinës së...
Intervistë/ Motra dhe ‘dada’ Hajrie: Ju tregoj si e rrita Sali Berishën.
Mbrëmë është ndarë nga jeta motra e vetme e Sali Berishës, Hajrie Osmani, të cilën e përshkruajnë si një grua të rrallë. Sali Berisha gjithmonë ka...
Faqja 18 prej 23« E para...10...1617181920...E fundit »