Pse ministri i jashtëm, Nikos Kotzias, zbret nga ‘treni’ i qeverisë Greke?!
 Nga: Robert Goro, Tv Tribuna Ministri i jashtëm, Nikos Kotzias ka dhënë dorëheqjen nga posti të mërkurën pasdite. Lajmi është konfirmuar ng...
Koreja e Jugut dhe Koreja e Veriut godasin rëndë marrëveshjen, Uashingtoni paralajmëron probleme
( Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ngrenë duart pasi kane asistuar në performancë e lojrav...
Kjo vrasje do të ndryshojë fatin e Lindjes së Mesme
Nga: Fiamma Nirenstein/ Vrasja e Jamal Khashoggit në Turqi më 2 tetor, si në një tragjedi shekspiriane, ka ngjyrat e fatit: ka protagonistë të ...
Në Suedi fiton gjendja pezull. 5 javë pa qeveri, edhe Kristersson dështon
Udhëheqësi i moderuar heq dorë nga detyra. Askush nuk dëshiron të beje aleancë me ekstremistët Suedia nuk ka ende një qeveri pesë javë pas zgje...
Spektri i Trojkës
Koment: Veritas/ Trojka. Ka filluar të flitet, nën zë. I pari që e ka evokuar ka qene presidenti i Komisionit të BE-së, Jean-Claude Juncker, du...
Polonia hedh poshtë Kartën e të Drejtave të BE-së: BE shumë filo-LGBT
Vetoja e Polonisë ndalon miratimin e dokumentit. Sipas Varshavës, diskriminimi kundër hebrenjve dhe të krishterëve duhet të përmendet qartë Kom...
Kim tani fton Papa Franceskun në Phenian
Kim Jong un ka ftuar Papa Franceskun në Korenë e Veriut. Por Papa argjentinas mundet të bejë së shpejti nje tur në Azi për të vizituar vende te tj...
Ja goditja e bishtit të Sorosit për të provuar të ndalojë presidentin Trump
Është dora e financierit George Soros pas protestave kundër gjyqtarit Kavanaugh. Më 6 tetor, me 50 vota pro dhe 48 kundër, Senati konfirmoi zgjedh...
Basha: Krim është krimi, krim është biznesi, edhe ministri, por edhe ‘Prokuroria është celulë krimi’.
Nga: L. Skiro/ Prej disa ditës, kryetari i Partisë Demokratike ka sulmuar disa elementë të shoqërisë si ‘kriminale’. Të tillë ka etiketuar Kuve...
Çmimi Nobel për zbulimin se “ekonomia e tregut ndërvepron me dituritë”.
Ata fituan njohjen e lakmuar për studimet e tyre mbi raportet ndërmjet ndryshimeve klimatike, teknologjive të reja dhe tendencave makroekonomike ...
Faqja 124 prej 174« E para...102030...122123124125126...130140150...E fundit »