Ky është rasti për Ilir Metën
Frrok Çupi Dje Ilir Meta, kryetari i Kuvendit u zu “rob”. Në sallën e Kuvendit, në kolltukun e tij të lartë, teksa drejtonte seancën parlamentare. B...
Dy kryeministra; në fakt veç i dyti
Nga Frrok Çupi I dyti është Sali Berisha. Ky është zgjedhur Kryeministër i Republikës që nga vjeshta e vitit 2005 deri në vjeshtën e vitit 2013, në d...
Këta kanë ardhur në fund
Frrok Çupi Në fakt, nuk ka fund; ose unë jam nga ata që nuk e besoj fundin. Çfarë thonë disa se fundi i botës po vjen, e gjykoj krejtësisht si një ...
Ilir Meta po e lë “tokën e djegur”
Frrok Çupi. “Po e lë” do të thotë se po i ikën tokës së djegur, ose po e braktis, ose po i largohet… Të gjitha së bashku. Si në një fushë beteje ku n...
Lufta e Tretë kodohet “Panama…”
Frrok Çupi Kjo që ndodhi me “Panama Papers” nuk erdhi nga qielli. Liderët botërorë të politikës, show-t dhe krimit kanë fshehur miliarda dollarë në P...
Xhirojnë në boshllëk rreth Fatos Nanos
Nga Frrok Çupi Në kongresin e Partisë Socialiste ndodhi që të gjitha palët i erdhën rrotull Fatos Nanos. Të gjithë xhiruan në kotësi. Veprën kongresi...
Këta e kanë bluar kohën
Nga Frrok Çupi Kur thuhet fjala “bluar” për kohën, thuhet me dy ngarkesa. E para kur e harxhon kot; dhe e dyta kur koha është kapërcyer dhe nuk kthehe...
Ben Blushi po zgjon Fashizmin
Frrok Çupi Ai veç po e zgjon fashizmin, nuk po e krijon. Studenti i Dhejtorit të Demokracisë, më në fund i tërhequr dhe i bindur në majtizëm socialis...
Opinionistë Mëngjarashë
Endri ALLMUÇA Opinionistët i adresohen publikut të gjerë me opinionet e tyre dhe kultivojnë ide dhe mënyra të të menduarit te njerëzit e zakonshëm....
Komunizmi rri pas dere dhe përgjon kriza
Frrok ÇUPI Komunizmi është gjallë, edhe pse brohoritëm para 25 vjetësh se "vdiq". Për ta parë sa i gjallë është, shikoni kur shfaqen kriza; o krizat ...
Faqja 127 prej 131« E para...102030...125126127128129...E fundit »