Liderët po i dërgojnë ‘ushtarët’ në burg; sonte 20 në qeli.
Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nisi shoqërimet në bazë të të dhënave të grumb...
Rama bën ironi në fund: ‘Protestë e madhe?… Atëherë filxhani qenka shkencë’.
Me mbylljen zyrtare të protestës së opozitës, ka thënë fjalën e tij dhe kryeministri Rama në një shkrim në Twitter. Ai ka shkruar: “Nëse kjo...
Deputeti i LSI: ‘ Trishtim për këtë dhunë dhe urrejtje që shohim!. Policët janë prindër si ne’.
Deputeti i LSI-së Ralf Gjoni ka reaguar pas tensioneve të shumta me të cilat u shoqërua protesta e sotme e opozitës. Gjoni nuk bie dakord me dh...
Basha mbyll protestën me Himnin e Flamurit dhe me fitoren ‘shumicë morale’.
Pas 4 orësh protestë, kryedemokrati Lulzim Basha mbylli protestën e opozitës së bashkuar, duke kënduar Himnin e Flamurit. Basha tha se fundi i Edi...
Rama: ‘Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të partive…’
Në mes tëi të protestës së 9-të të opozitës që ka nisur rreth orës 18-00 këtë të shtunë, ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama. Ai ka shprehur s...
Berisha: Kjo protestë do të përmbysë Edvin Zografin e Dytë
Në protestën e opozitës që vijon prej orës 18-00, ka dhënë një deklaratë dhe ish kryeministri Sali Berisha. Ai është shprehur: “Kjo protestë do të...
Militantët sfidojnë Bashën, thërrasin në skenë Azem Hajdarin.
Nga: L. Skiro/ Fytyra e Lulzim Bashës u bë si dyll në ekranin e televizionit kur militantët e PD, protestues para Kuvendit, nisën të thërrasin:...
Dhuna e verbër po godet policinë/ Ministri Lleshaj
Në një status në Twitter, Sander Lleshaj, ministër i Brendshëm, tha se “dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit sh...
EDI RAMA, IDOL I OPOZITËS- MË SHUMË SE ZOTI
Frrok Çupi/ Jo vetëm pse Edi Rama është demokrat i parë, madje dekada para gjithë liderëve të Partisë Demokratike, por sepse vetë opozita e sotme e...
Protesta e 9- të politike, agresivitet, dhunë dhe frikë; hidhen gurë, tymuese dhe shashka para selisë së qeverisë.
Është hera e nëntë që organizohet protesta politike për marrjen e pushtetit me dhunë. Shumica e protestave të deritanishme kanë qenë të dhunshme. ...
Faqja 128 prej 236« E para...102030...126127128129130...140150160...E fundit »