Tragjedi ajrore në Etiopi, dyshimet mbi Boeing
-Përplasja në Etiopi është aksidenti i dytë serioz i regjistruar në një kohë të shkurtër. Në tetor, një 737 i të njëjtit tip eshte rrëzuar menjëhe...
Çfarë s’ka ndodhur kurrë/ Zyrtari i Bashkisë qëllon me gurë policin e shtetit në protestë!
Kjo ka ndodhur vetëm në qytetin e Fierit dhe ka ndodhur dje në protestën e PD-LSI kundër qeverisë. Publiku është njoftuar se një efektiv i Policis...
Moti i keq mund të shtyjë ‘Ditën e Verës’; ndodh për herë të parë
E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës, sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet një ditë me shi të rrëmbyeshëm. ...
Qytetarët e SHBA do të kenë nevojë për vizë për të vizituar Evropën në vitin 2021
9 mars (UPI) - Duke filluar nga viti 2021, qytetarët e SHBA do të kenë nevojë për vizë për të vizituar shumicën e vendeve evropiane për shkak të ç...
Ndërtesa ikonike Chrysler e Nju Jorkut, në shitje për 150 milionë dollarë
  Nju Jork (AFP) - Pronarët e Chrysler Building kanë arritur një marrëveshje për të shitur ndërtesën ikonike të qytetit të Nju Jorkut për ...
Rama, nga Fieri: ‘100 petritat e Saliut atje në rrugë do të mbeten!’
Nga Fieri ku ndodhet në kuadër të turit “Bashkia që duam”, kryeministri Edi Rama deklaroi qartë se nuk do dorëzohet para kërkesave të opozitës. ...
Kryemadhi frymëzon Roskovecin: ‘Edhe pak… Mos u ndalni, fundi i tyre është pranë!’
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me qytetarët e Gramshit, të cilëve iu kërkoi të ndezin motorët dhe të bëjnë sa më shumë pr...
Ja çfarë ndodh sot në Fier. Rama e publikon si ‘ngjarja reale e ditës’
Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Fier në kuadër të turit “Bashkia që duam”, është ndodhur para protestave të dhunshme të PD- LSI, por menj...
Ajnshtajni i privuar nga dorëshkrimet e humbura: “Nuk je i pagëzuar? Nuk do të shkosh në ferr”
-Universiteti i Jerusalemit publikon shkrimet e pabotuara të gjeniut gjerman- Nga: Manila Alfano/ Një gjeni, por edhe një optimist. Në vitin...
Chelsea Manning burgoset pse refuzoi për të dëshmuar në rastin WikiLeaks.
AFP/ Lars Hagberg Prokurorët e siguruan Chelsea Manning se Qendra e Paraburgimit Aleksandria në Virxhinia ku ajo do të mbahet, ka përvojë në mb...
Faqja 130 prej 221« E para...102030...128129130131132...140150160...E fundit »