Macron ndodhet prapa presioneve të BE mbi Italinë
Burime te qeverise italiane pretendojnë se është Macron mbrapa presionit te BE-së për  të 'ndëshkuar' Italinë Një ministër i paidentifikuar i q...
Në Unazën e re proteston Euroloto/ Erjon Veliaj.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, duke biseduar me banorët e Vaqarit për buxhetin 2019, ka cekur edhe punët me ndërtimin e Unazës së r...
Karikimi i Marine Le Pen: “BE është kundër vlerave kristiane”
-Udhëheqësja e Rassemblement National (Fronti i vjetër) ka nisur një sulm të ashpër ndaj Bashkimit Evropian nga Sofja, Bullgari. Po përgatitet sul...
Gjykatësi federal urdhëron Shtëpinë e Bardhë që t’i kthejë akreditimin gazetarit të CNN
-Gjykatësi federal Timothy Kelly urdhëroi Shtëpinë e Bardhë t'ia kthejë akreditimin gazetarit të CNN Jim Acosta, i cili kishte pasur një debat me ...
Kryeministrja Theresa May përballet me pyetësorin parlamentar më të vështire që nga Neville Chamberlain në 1940
Theresa May është përballur ndoshta me ditën më të vështirë në Parlament nga cilido kryeministër britanik që nga debati mbi Norvegjinë i Neville C...
Ylli Dylgjeri i shkruan Taulantit, zv/ ministrit që dha dorëheqjen: ‘U nxitove!’
U nxitove Taulant! Doje dhe letër higjenike? Eshtë arsye për të lënë punën kjo Taulant? Për të lënë Ministrinë? Unë them jo! Të mblidhje ...
Schumacher, dalin hipoteza të reja dhe pyetje pa përgjigje
-Fjalët e Corinnas kanë rindezur vëmendjen mbi Michael Schumacher, midis hipotezës së fundit te bujshme të një iktusi dhe shpresës se familjareve ...
Për 70 vjetorin e Charles, foto e familjes me nipërit
  -Për të festuar ditëlindjen e Princit Charles, familja mbretërore angleze ka publikuar dy foto që e tregojnë atë me Camillan, djemtë Wil...
Opozita- jashtë Kuvendit, por edhe BE nuk e fton në Bruksel; Vasili i LSI i bën pyetje BE-së.
Këshilli i Asoscim- Stabilizimit i Be mbi Shqipërinë u mblodh përsëri pa praninë e opozitës shqiptare. Që nga dita kur opozita, e kryesuar nga Gen...
Erion Veliaj sqaron deklaratën: ‘Shpellarë quajta deputetët e Saliut…’
Kryetari i Bashkisë i Tiranës ka sqaruar deklaratën e bërë dje pas protestës së banorëve të Unazës së Re në dyert e bashkisë. Ndonëse u raportuar ...
Faqja 147 prej 203« E para...102030...145146147148149...160170180...E fundit »