Të kërkosh nderim të martirëve, qënka krim?! PD ka 28 vjet që qeveris me krimin komunist
Nga: Rudina Hajdari, deputete e PD/ Të kërkosh nderim zyrtar me heshtje në Kuvend për Martirët e Demokracisë nuk është fyerje por akt dinjitoz ...
70 vjetori i NATO-s. Por a është Atlantizmi akoma aktual?
Nga: Roberto Fabbri / Njëzet vjet më parë, kur arriti një gjysmë shekulli, vete mbijetesa e NATO-s ishte objekt i dyshimeve eksplicite. Kujt...
Sulltani nuk cedon para rezultatit të zgjedhjeve
Partia e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, AKP, paraqiti një seri rekursesh për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve administrative në Sta...
Opozita ‘nuk i mban për vete’ të dhunshmit. Arrestohet një dhe procedohen 8, edhe vetë sekretari i Partisë
Është proceduar penalisht sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, plus shtatë të tjerë për. Kjo ka ndodhur pas protestës së PD- LSi para ...
PËR KË FOLI DHE KË GEZOI MË SHUMË SOT DITMIR BUSHATI?
Nga: Astrit Patozi/ Edhe mua më pëlqeu fjala e Ditmir Bushatit sot në parlament, pavarësisht se e kam pasur dhe e kam kundërshtar politik. Sepse...
Kryeministri Rama në Kuvend: Zgjedhjet e parakohshme mbeten në sirtar, si ëndërr!
Kryeministri  Edi Rama  përsëriti sot në Kuvend para deputetëve të opozitës, se ‘nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme’. Ai foli para deputetëve ...
Matteo Salvini i Italisë është quajtur si fytyra e supergrupit populist të sovranitetit të ri
  Ministri italian i Brendshëm populist Matteo Salvini është paraqitur si fytyra e re e një supergrupi sovranist-populist në zhvillim në E...
Alarmi i Lagarde: “Ekonomia botërore është në rrezik”
Drejtorja e Përgjithshme e  Fondit Monetar Ndërkombëtar leshon paralajmërimin e saj për ekonominë globale të vitit 2019. Brexit dhe tensionet e tr...
Rudina Hajdari: ‘Mes jush ka marrëveshje, ju mbani PD-në dhe PD mban PS-në’
Deputetja Rudina Hajdari ka marrë fjalën në parlament. Ajo e nisi fjalën e saj me kritika ndaj socialistit Damian Gjiknuri. “Doja të flisja për...
92 për qind e votuesve të Leave ndjehen ‘të tradhtuar’ nga trajtimi i Brexit nga qeveria
  Më shumë se nëntë në dhjetë (92 për qind) votues të Leave ndjehen 'të tradhtuar' nga mënyra se si qeveria ka trajtuar Brexit, ndërsa dy ...
Faqja 231 prej 333« E para...102030...229230231232233...240250260...E fundit »