Obama v Trump: Dorezat u hoqën
  Nga Anthony Zurcher North America reporter   Beteja politike mes presidentit Obama dhe të prezumuarit si të dominuar kandidat Republikan, Donald Trump, tashmë ka nisur plotësis...
Rama mbeti i vetëm përballë “Reformës
Nga L. Skiroi/ Me sa duket, mëngjesi i sotëm ka ardhur bashkë me disa zhvillime të reja në fushën më të rëndësishme të politikës, që është Reforma në Drejtësi. Sot, nga të gjitha lëvizjet e kryera,...
Pritet të deklarohet çfarë u tha në takimin Meta- Rama
L. Skiro Kësaj here, takimet rutinë mes kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit, Meta, kanë pësuar një ndryshim të madh. E para dhe më e thjeshta, se takimi kësaj here u zhvillua ditëne  hë...
Lubonja: Rama blofon me Drejtësinë
    Analisti Fatos Lubonja në një shkrim të sotëm botuar te “Panorama” thotë se kryeministri Rama po luan bllofin me reformën në drejtësi, pasi ai nuk e do një sistem drejtësie të pava...
Përgjimi, si vrasja në Sarajevë
Frrok Çupi Ka një koincidencë, gati biblike, mes përgjimit që ushtroi policia qeveritare shqiptare dhe milestones (gurëve kilometrik) në historinë ballkanike të konfliktit. Ky përgjim mund të jetë ...
Mos rrini dyarkryq duke pritur “heronj”
Fatos Lubonja Publicisti Fatos Lubonja shprehet sot në një shkrim të tijin se aktivisti Eljan Tanini, i njohur për protestën kundër betonizimit të Pa...
Një kurth për NATO-n
Nga Frrok Çupi Dje në mesditë, kur delegatët e Asamblesë së Përgjithshme të NATO-s nisën të dalin nga sallat e Pallatit të Kongreseve në Tiranë, pamj...
Ky është rasti për Ilir Metën
Frrok Çupi Dje Ilir Meta, kryetari i Kuvendit u zu “rob”. Në sallën e Kuvendit, në kolltukun e tij të lartë, teksa drejtonte seancën parlamentare. B...
Dy kryeministra; në fakt veç i dyti
Nga Frrok Çupi I dyti është Sali Berisha. Ky është zgjedhur Kryeministër i Republikës që nga vjeshta e vitit 2005 deri në vjeshtën e vitit 2013, në d...
Këta kanë ardhur në fund
Frrok Çupi Në fakt, nuk ka fund; ose unë jam nga ata që nuk e besoj fundin. Çfarë thonë disa se fundi i botës po vjen, e gjykoj krejtësisht si një ...
Faqja 231 prej 236« E para...102030...229230231232233...E fundit »