Dylgjeri: Çili çel portën ‘Merkel’/ Sarkazëm
Ja zgjidhja gjermane... Sot për znj. Merkel ka vetëm një zgjidhje. Meqë liberalët gjermanë dështuan për formimin e qeverisë zonja Merkel mund të...
Gjermania e shokuar
Askush nuk e kishte menduar: Krijimi i qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi. Tani zhvillimet e tjera nuk dihen - flitet si për qeveri pakice a...
Kosova dhe rajoni janë lodhur me të njëjtën politikë.
Nga Edit'h Harxhi/ Top Channel “Kanë bërë një bujë të madhe këto zgjedhje pavarësisht se ishin lokale. Mendoj se arsyeja ka të bëjë shumë me sk...
KUPTIMI I UNANIMITETIT: BASHA SI VENTURA
Nga: Astrit Patozi/Fb E gjithë Italia ishte e zhgënjyer dhe e pikëlluar nga disfata e kombëtares së futbollit me Suedinë, por traineri ngulte k...
Pse e mashtrojnë publikun?!…
Nga: Sabah Jemishta/ U bë ca kohë, duke filluar me një... si Ngjela, por në vazhdim, tërë arsenali mediatik i qeverisë, dhe këto kohët e fundit, ed...
Gazetat nuk dinë të pranojnë gabimet
Nga: David Randall/ Jam mjaft i sigurt se jam përgjegjës për korrigjimin më të vonshëm në historinë e gazetarisë. Ka ndodhur në kohën kur punoja te...
Protesta e Opozitës…
Nga: Sabah Jemishta/ E mbani mend, një gazmore të Estradës së Shkodrës, ku takohen dy ish-studentë, pas 20 vjetësh: Një femër dhe një mashkull,...
NUK TREMBET PESHKAQENI ME MUZIKË KLASIKE, AMBASADOR!
Nga: Astrit Patozi/Fb/ Të gjithë kishin marrë nga një grep në dorë sot për të kapur "peshkun e madh" të ambasadorit, megjithëse ai ishte imagji...
KOMENT: Donald Trump po përgatit mesazh ‘monumental’ ndaj Kinës mbi Luftën e Tretë.
Nga: Veritas/ Trump ndaj Kinës:  “Shiko, unë po përdor të njëjtat taktika që ju përdorni. Ju përdorni Korenë e Veriut si një fuqi kundër nesh. Unë ...
Tërhiqet fija; shiko sa shumë fakte! Orest Sota dhe Moisi Habilaj- sa shumë të përbashkëta me Saimir Tahirin
Nga: Laert Skiro/ Fakte të reja dhe mbresëlënëse dalin në dritë në çdo orë që kalon mbi bashkëpunimin e ish- ministrit Tahiri me 'biznesmenë' t...
Faqja 27 prej 51« E para...1020...2526272829...4050...E fundit »