Pa shih kush po kthehet!
  Njeriu që shpiku populizmin bunga-bunga po rikthehet si një i moderuar, shkruan revsiat amerikane 'Foreign Policy'   Revista ...
Kishim dy parti kundërshtare: Blunë dhe lejlanë…
Sidita Hoxhiq/ Fb Para disa ditësh një i huaj me kerkoi t'i shpjegoja pak situatën politike ne vend. Duke qene se ka disa muaj qe kam fshire çdo ll...
Protesta mbaroi… Pas kësaj mund të themi se qeverinë e mban më këmbë Opozita.
Frrok Çupi/ Protesta e prirë nga Opozita, kombinuar me PD+LSI dhe aleatët, mbaroi. Tani njerëzit me siguri kanë mbërritur në shtëpitë e tyre dhe po...
Ekstradimi i “sikletit”. Çfarë fshihet pas ekstradimit të financierit të bandës ‘Habilaj’?
Nga: Ylli Manjani/Fb Ende presim një sqarim nga Prokuroria e Përgjithshme mbi lejimin e ekstradimit të N.S! Lajmi që u përhap dje që Ministria e...
NUK DUHET AS “TELEFONI” I RAMËS, AS I LULIT.
Nga: Astrit Patozi/ Këtë Kozma Janon, kandidat për KLP, i cili e paska pasur pseudonimin "Telefoni", nuk kam nga ta njoh, por nuk është vetëm ky pr...
KJ: Skandali i kandidatëve. A duhet të nisë Arta Marku hetimin për Kuvendin?
Dosjet e të paktën pesë kandidatëve që garojnë për institucionet e reja të drejtësisë KLGJ dhe KLP kanë nxjerrë në publik të dhëna skandaloze. Emr...
Sot 12 vjetori i vdekjes së Rugovës. Presidenti- për ‘hajmali’ te varri i ‘tradhtarit’.
Sa ishte gjallë, Ibrahim Rugova ia pati pamundësuar Hashim Thaçit të bëhej Kryeministër. Tek pas vdekjes së Rugovës, Thaçi kishte arritur të merrt...
PO TË QUHEJ PEMA PYLL…
Nga: Astrit Patozi/ Fb Nëse fotot panoramike të mëngjesit tek profilet në rrjetet sociale të kryeministrit quhen punë, timonieri i "Rilindjes" po qev...
TË SHKOSH NË LUFTË ME HIMNIN E PAQES (REHATIT)
Nga: Astrit Patozi/ Fb I paskam rënë kot më qafë disa të mërziturve publikë me Lulzim Bashën. Sepse deri më sot mendoja se termi "i vonuar", që...
BE i mori Shqipërisë 900 milionë euro në tregtinë e shërbimeve për 9-mujorin 2017
Nga: Monitor/ Shqipëria kryen pagesat më të mëdha në rajon për të marrë shërbime nga vendet e Bashkimit Europian. Eurostat ka publikuar sot ...
Faqja 29 prej 56« E para...1020...2728293031...4050...E fundit »