Rama e ka mendjen te71 vota per mbajtjen e qeverise
Që pas kërcënimit të Ilir Metës për “qeveri ekspertësh”, Rama ka intesifikuar takimet me deputetët  të të gjitha krahëve dhe eksponentët e Partisë Socialiste. Herë personalisht siç bëri sot herët ...
Nje deputet socialist zbulon realitetin dhe friken mes deputeteve
Një nga njerëzit më të afërt të Edi Ramës, deputetit i Partisë Socialiste Artan Gaçi, në një shkrim të botuar sot në gazetën “Tema”, bën një pohim “të çuditshëm”. Sipas Gaçit 80% e deputetëve në p...
Këta u përplasën me kohën
Nga Frrok Çupi Shkruesit  e kronikës së zezë do të kishin përdorur fjalorin e policisë rrugore.  Do të kishin shkruar se “makina humbi kontrollin dhe u përplas me shtyllën…”. Edhe në këtë rast, me ...
Turqia nuk shpetoi
Nga Frrok Çupi Ka një koincidencë të pashoqe mes dy shifrave që shoqëruan katastrofën e natës mes datës 15 dhe 16 korrik në Turqi: Në sekondën kur ata të Presidentit njoftuan se “grushti i shtetit ...
Rama ne situate komike per te mbajtur qeverine
Ajo që po ndodh me kryeministrin Edi Rama, menjëherë pas rrëzimit të qeverisë nga Meta është tragjiko-komike. Pozicionimi i ri i ish-bashkëkryetarit, e ka bërë që të harrojë Reformën në Drejtësi dhe t...
Deputeti i PS therret popullin në protesta per te shpetuar pushtetin!
Deputeti i Partisë Socialiste, Artan Gaçi i bën thirrje qytetarëve të dalin në protesta, të mbushin sheshet thotë ai e të luftojnë për të drejtat e tyre, për reformën në drejtësi. Sipas deputetit soci...
Këta u përplasën me kohën
Nga Frrok Çupi Shkruesit e kronikës së zezë do të kishin përdorur fjalorin e policisë rrugore. Do të kishin shkruar se “makina humbi kontrollin dhe u përplas me shtyllën…”. Edhe në këtë rast, me ma...
Takim i nervozuar/ Rama, Metës: Detyra ime është të provokoj opozitën, jo të bëjë konsensus
Dy bashkëkryetarët e koalicionit qeverisës Edi Rama dhe Ilir Meta kanë zhvilluar dje pasdite, një takim të tensionuar me temë Reformën në Drejtësi, në selinë e Kryeministrisë. Biseda ka zgjatur rreth ...
FOXNews: Fotoja e Ramës me Obamën, 80 mijë dollarët janë të kryeministrit të Shqipërisë
Televizioni amerikan, FOX News i ka kushtuar një shkrim të gjatë skandalit të pagimit të 80 mijë dollarëve nga shqiptari Bilal Shehu, me qëllim që Edi Rama, në vitin 2012 lider i opozitës të bënte një...
PS-ja në minimum historik
Partia Socialiste duket të jetë në minimumin e saj historik në parlament. Nga 140 deputetë të zgjedhur zyrtarisht Partia Socialiste ka 64 mandate sipas zgjedhjeve te vitit 2013, por një mandat i p...
Faqja 29 prej 36« E para...1020...2728293031...E fundit »