Takim i nervozuar/ Rama, Metës: Detyra ime është të provokoj opozitën, jo të bëjë konsensus
Dy bashkëkryetarët e koalicionit qeverisës Edi Rama dhe Ilir Meta kanë zhvilluar dje pasdite, një takim të tensionuar me temë Reformën në Drejtësi, në selinë e Kryeministrisë. Biseda ka zgjatur rreth ...
FOXNews: Fotoja e Ramës me Obamën, 80 mijë dollarët janë të kryeministrit të Shqipërisë
Televizioni amerikan, FOX News i ka kushtuar një shkrim të gjatë skandalit të pagimit të 80 mijë dollarëve nga shqiptari Bilal Shehu, me qëllim që Edi Rama, në vitin 2012 lider i opozitës të bënte një...
PS-ja në minimum historik
Partia Socialiste duket të jetë në minimumin e saj historik në parlament. Nga 140 deputetë të zgjedhur zyrtarisht Partia Socialiste ka 64 mandate sipas zgjedhjeve te vitit 2013, por një mandat i p...
Vizita e Nuland/ Merr fund tentativa “Lu” për rekrutim deputetësh
Kontrasti mes fjalëve të Viktoria Nuland dhe tyre që artikulonte deri pak ditë më parë Donald Lu, ishte i qartë. Zonja Nuland nuk e vuri në dyshim në asnjë moment nevojën për konsensus, për kalimin...
Majko zbulon “agjentin e huaj” në Reformën e Drejtësisë
Vota kundër reformës në drejtësi është një qëndrim kundër interesave të Shqipërisë, sipas Pandeli Majkos, që komentoi letrën drejtuar deputetëve nga ambasadori amerikan. Sipas Majkos, Shqipëria rrezik...
Gafa e Kodhelit: Britaninë e pranojmë në NATO edhe pse doli nga BE
  Gafat e Ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, nuk kanë të sosur. Sa herë flet për çështje ndërkombëtare ato nuk mungojnë, në kontrast me zhdërvjellëtësinë që ajo ka kur ngarkohet me leximin ...
Media ndëkombëtare shton presionin për foton 80 mijë dollarëshe të Ramës me Obamën
  Mediat prestigjoze ndërkombëtare po pasqyrojnë detaje të zhvillimeve hetimore e politike mbi atë që opozita shqiptare e quan një skandal të përmasave të mëdha, në të cilin është përfshirë kr...
Washington Times: Rama, një albatros në Shqipëri?
Nga Jason Katz “Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar dhe korrupsionin”.   ...
Mungon ambasadoresha
  Nga Frrok Çupi   Po e shkruaj siç e thotë populli: “ambasadoresha”; ndryshe duhej thënë “ambasadori”, pavarësisht se kjo është femër. Siç e thonë në popull fjalën “ministre”, në v...
Referendumi BE: Dita e fundit e fushatës, Brexit apo Bremain!
  -Sipas BBC-  Politikanët po arrijnë në fundin e pistës së votës, sot, ditën e fundit të fushatës, para Referendumit për në BE. David Cameron, Jeremy Corbyn dhe Tim Farron po flasin para t...
Faqja 41 prej 47« E para...102030...3940414243...E fundit »