Hedh poshtë me përbuzje fushatën shpifëse mbi katolikët
Nga Lulzim Basha* Prej disa ditësh një fushatë shpifjesh, dezinformimesh me frymë përçarëse kombëtare ka nisur nga e njëjta mendje e prishur, e...
Dylgjeri u bën thirrje thirrje ambasadave të huaja: ‘I harruat mbyllur shtetasit, nxirrini se iku Luli me shokë’.
Gjatë ditëve të fundit Ambasada Amerikane, ajo Holandeze dhe të tjera, kanë publikuar një sërë njoftimesh për të “rritur vigjilencën” më datë 13 M...
Zgjedhjet do të jenë (po të jenë) politike, por jo të ligjshme
  Nga: Ylli Manjani* Vendi tashmë në kuptimin e polarizimit politik po shkon drejt përplasjes dhe kjo është një gjë e pa dëshiruar dhe ësht...
Opozitës sot i thonë ‘rus’, dje i thonin ‘amerikan’
  Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shpërthyer ndaj zërave të politikës që thonë se opozita po përkrahet nga rusët. Në një status n...
Qetësia e Çadrës nuk është ajo që duket.
Frrok Çupi/ Qetësia e ‘Çadrës’ është e rremë. Duket se protestuesit e lënë Çadrën me pak njerëz, me disa lojtarë shahu dhe me profil të ulët, p...
Ata që dhanë ide për Shqipëri të Madhe do ta paguajnë shtrenjtë
  Nga: Johannes Hahn- Deutsche Welle/ Komisioneri i BE-së për Zgjerim e Negociata, Johannes Hahn, thotë se është ‘dëshpëruar shumë’ me ...
Opozita: Edi, kërko strehim jashtë Tirane!
  Qamil Xhani/* Situata politike do te shkojë shumë keq duke nisur nga java e ardhshme. Opozita ka nisur seriozisht përgatitjen për ngr...
Overdozë budallallëku juridik. Nuk mund të shtyhet afati…
Nga: Oert Bylukbashi/ Sot paskan dalë PS dhe LSI e thonë se do t'i kërkojnë KQZ që të shtyjë afatin e regjistrimit të koalicioneve. Çfarë galla...
Të gjithë presin të njejtën gjë.
  Frrok Çupi/ Hidhini një sy lajmeve sot; sot ka më shumë lajme politike se kurrë. Nuk e di nëse mund të quhen lajme apo “grimca lajmes...
Pesë komisarë në radhë, i gjashti-Artan Cuku; shteti në rrezik.
Po të mendosh faktin se në 17 vjet në Shqipëri janë vrarë 6 komisarë Policie, të paktën duhet të qëndrosh e të mendohesh për fatin e vendit dhe të...
Faqja 41 prej 57« E para...102030...3940414243...50...E fundit »