Brexit, prapë hidhet poshtë marrëveshja. Theresa May: “Pasoja serioze”. Dy rrugët që mbeten
Një humbje tjetër për Theresa May: prape hidhet poshtë marrëveshja e saj mbi Brexit. Dhe tani dalja nga Bashkimi Evropian gjendet përballe një udh...
George Clooney bën thirrje për bojkot ndaj hoteleve në Brunei për shkak të ligjit kundër LGBT
Aktori i Hollywood-it, George Clooney ka bërë thirrje për bojkot në nëntë hotele luksoze që lidhen me Brunein, pasi vendi ka deklaruar se tradhtia...
Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut, Strasburg: Të rihapen hetimet për 21 Janarin!
Gjykata e Strasburgut shpalli vendimin për rihapjen e hetimeve, duke pranuar marrëveshjen mes 4 familjarëve të protestuesve të vrarë më 21 Janar d...
Dako i Durrësit në ‘standby’, nuk merr bekimin e Ramës për mandatin tjetër. ‘Luli kërkon biberon, por le të rritet për vitin 2021’.
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot projektin ‘Bashkia që duam',  në Durrës, në prani të shumë qytetarëve durrsak të interesuar për projektin qever...
Pse refuzoi NATO-n Partia Demokratike, ‘mëmë’?!
Nga L. Skiro/ Gjatë gjithë vitit Partia Demokratike, e cila u ndodh në qeverisje në mars 2009, ka thënë se është vetë ‘mëma e NATO-s’ për Shqip...
Sondazhi – 61% e votuesve të mundshëm: Jo më hetime mbi Trump Pas Raportit të Mueller
  MANDEL NGAN/AFP/Getty Images Votuesit e mundshëm të Shteteve të Bashkuara, më të shumtët, kundërshtojnë idenë e më shumë hetimeve nda...
Sot 10 vjet në NATO, ndërsa influencat Ruse janë në diskutim
Koment/ Shqipëria tashmë ka 10 vjet që është anëtarësuar në Aleancën e Atlantikut të Veriut dhe sot pritet të mblidhen në Tiranë përfaqësues nga 2...
Tom Cruise ‘ka ndaluar’ ish-gruan Nicole Kidman që të marrë pjesë në martesën e djalit Connor.
  Tom Cruise ka ndaluar ish-gruan Nicole Kidman nga martesa e djalit të tij, pohon një raport i ri. Connor Cruise, 24 vjeç, një Scientologist si...
BE refuzon urdhrin e Trump për t’i njohur sovranitetin Izraelit mbi Lartësitë Golan.
  Sovraniteti i Izraelit mbi lartësitë Golan nuk do të njihet apo sanksionohet nga Bashkimi Evropian (B.E.), pavarësisht ndryshimit të pol...
Rama: Opozita një grusht endacakësh, lëvizin nga Kuvendi tek ministria e Brendshme. Kërkojnë pushtetin me dhunë
Kryeministri Edi Rama tha sot në foltoren e Kuvendit  se opozita është kthyer në një grup endacakes që lëvizin nga Kuvendi tek ministria e Brendsh...
Faqja 51 prej 151« E para...102030...4950515253...607080...E fundit »