Dyshime mbi shëndetin e Macron: “Ka një ezaurim nervor”
( Emmanuel Macron mund të ketë një ezaurim nervor. Dyshimi i leshuar nga Munchau shqetëson Eliseun)/ Nga: Franco Grilli Emmanuel Macron mund...
BE ‘bombardon’ daljen e Austrise nga Pakti i Kombeve të Bashkuara për Emigracionin, ndërsa Republika Çeke përgatitet të dalë
(FOTO: Kryeministri i Çekisë, Andrej Babiš )   -Komisioni Europian ka bombarduar Austrinë për tërheqjen nga marrëveshja në fillim të ja...
Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket....
Pompeo thotë se vrasja e Khashoggit ka shkelur të drejtën ndërkombëtare
    Washington (AFP) - Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi brenda konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll ishte një shkelje e së...
Shqipëria thyen stereotipet, të huajt e zbulojnë si vendi i magjepsjeve. VIDEO
  Të thyesh stereotipet! Duket si një mision i vështirë, por nëse arrin të shohësh përtej tyre, do të zbulosh se bota nuk është vetëm "bardhë e zi"...
Pollak: Xhorxh Soros është një viktimë dhe gjithashtu autor i antisemitizmit.
  STAN HONDA/AFP/Getty Images   Mediat kanë vendosur se kritikat ndaj mega-donatorit të krahut të majtë, miliarderit George Sor...
Xhafa s’e humb simiten, e shërben ftohtë…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Në një fshat ne jug të Shqipërisë jetonte një furrxhi me emrin Xhaferr. Ai piqte simite të ngrohta dhe të shijshme dhe ia s...
Indonezia nuk gjen asnjë shkak, çdo gjë perfekt, por avioni ka rënë.
Një Boeing 737 i kompanisë Lion Air u rrëzua në Indonezi menjëherë pas ngritjes me 189 njerëz në bord, vete kompania thotë se ishin  edhe fëmijë n...
Vatikani, Papa Françesku dridhet: Kardinali Burke takon Matteo Salvinin, fronti sovranist në Kishë
Ndërsa Sinodi për të rinjtë i organizuar nga Papa Françesku përfundonte sesionin e fundit, disa hapa larg, kardinali amerikan Raymond Leo Burke ta...
Ca thonë se Muhameti ishte pedofil. Por Gjykata Evropiane thotë se”nuk mund të thuhet”.
Sipas Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut nuk mund të thuhet se Muhamedi ishte pedofil pavarësisht se ishte martuar me një vajzë gjashtëv...
Faqja 61 prej 114« E para...102030...5960616263...708090...E fundit »