Zoti ambasador, a më jepni leje ta martoj djalin me gocën e Nasit?!
Nga: Agim Xhafka/ Fb Në çdo pore të jetës na kanë hyrë ambasadorët. Nga mëngjesi në darkë i shohim në tv. Duke marrë pjesë në analiza të trupave ar...
MOS IA TREGO BILBILIT PYLLIN
Nga: Astrit Patozi/ I dashur timonier, Kërkoj ndjesë që e mora vesh me vonesë lajmin për fishkëllimat e djeshme në Pallatin e Sportit. Më falet,...
DITA E GJUMIT: NGA BARBARË TE KUSARË.
Nga: Agim Xhafka/ 8 dhjetori quhet dita e demokracisë. E kemi dhe ditë pushimi, ditë mburrjeje!. Pika ne si shqiptarë!... Hoqëm për shembull, S...
Haaa, sikur të lëshonim ndonjë raketë…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Shqipëria e parë me syzet Euroamerikane sot merr ose mori notën 10-te. Kështu na trajtoi Brukseli në vizitat e fundit të udhëheqj...
Përmbytjet nxorën në shesh mosbesimin
Nga: Laert Skiro/ Si ‘të binte ky mort...’, kësaj here u panë në sy individi dhe shteti. Shteti ishte paralajmëruar se do të kishte reshje të t...
Përse nuk e thotë kush që autostrada u përmbyt prapë nga palmat?
Përmbytja e autostradës Tiranë – Durrës ka ndodhur përsëri prej projektit të mbjelljes së palmave, i cili ngushtoi ose i mbylli fare kanalizimet. ...
Kështu na i do Rilindja djemtë…
Nga: Dritan Kaba/ I shihni ngjyrat e Rilindjes ne këtë fytyre te pafajshme te këtij djali?! Kështu i do Rilindja t’i transformoje djemtë tanë. ...
Hajde gëzuar pavarësinë që nuk na hyri në punë!
Nga Andi Bejtja/ Pas 105 vjet po festojmë pavarësinë, pavarësi që në fakt nuk na hyri shumë në punë. Ta mendosh, pas 105 vjetësh nuk kemi zgjid...
Sheshi i Xhandarkës.
Nga: Ylli Dylgjeri/ Diku në një nga qendrat e Berlinit, në mes të një piace historike ndodhet "Sheshi i Xhandarkës". Historianet tregojnë se ky...
Ç’TË BEJMË KUR S’KEMI Ç’BËJMË?!…
Frrok Çupi/ E dini pse u sajua në Korçë mbledhja e dy qeverive Kosovë dhe Shqipëri? Se nuk kishin çfarë bënin... Çfarë të bënte qeveria e Kosovës,...
Faqja 71 prej 96« E para...102030...6970717273...8090...E fundit »