LSI ka rezerva mbi qeverisjen Rama
Lëvizja Socialiste për integrim nuk ka vonuar t’i përgjigjet Partisë Socialiste, e cila, përmes Fatmir Xhafajt deklaroi se koalicioni nuk po funksiono...
Nata që tronditi Mynihun
Një 18-vjeçar qëllon pa dallim njerëzit në një qendër tregtare në Mynih dhe vret së paku 9 vetë. Pas një nate në gjendje të jashtëzakonshme, shtrohet ...
PS- LSI, një martesë vetëm në letra
Dashurisë së 1 prillit 2013 i ka mbetur vetëm ajo që në fakt ishte në thelb arsyeja e ngjizjes së saj: pushteti! Pas tri vitesh “martese”, që do të sillte Rilindjen e Shqipërisë, Edi Rama e Ilir Meta ...
Diçka po i ndodh Shqipërisë. Po kontinentit?
Frrok Çupi Dje, bulevardi i madh i Tiranës mu bë njësoj si në verën e vitit 2003, në çastin e eklipsit diellor. Edhe atë ditë- një i nxehtë afrikan. Edhe atë ditë e kam parë bulevardin të boshatisu...
Tretet “vija e kuqe” e Ramës, ja cilat janë “dy sebepet”, për të mos dhënë konsensus
Edi Rama, jo pa sukses ja ka arritur që të përpunojë opinionin, se  “vija e kuqe” në negociatat për një konsesus për Reformën në Drejtësi nuk ishte hequr prej tij, por nga SHBA dhe BE. Faktikisht kjo ...
Soros, ti nuk mund bësh drejtësi Kolumbiane në Shqipëri. Merre Ramën dhe zhduku nga ky vend
  Nga Aleksandër Rrema –   Këto ditë kemi parë debate të shumta për reformën, tone dhe tensione që kanë thyer çdo limit mediatik dhe nervor. Padiskutim që kjo situatë është kthyer...
Erdogan i dërgon Ramës listën e gylenistëve të Tiranës. Priten edhe listëpagesat
Një letër zyrtare nga Ankaraja për depërtimin e gylenistëve në struktura të fshehta financiare shoqërore dhe politike në Shqipëri, ka mbërritur edhe në Tiranë, një ditë pas grushtit-shtetit ushtarak n...
Rama e ka mendjen te71 vota per mbajtjen e qeverise
Që pas kërcënimit të Ilir Metës për “qeveri ekspertësh”, Rama ka intesifikuar takimet me deputetët  të të gjitha krahëve dhe eksponentët e Partisë Socialiste. Herë personalisht siç bëri sot herët ...
Nuk ka shans për referendum për Reformën në Drejtësi
Shqipëria ka ndryshuar deri tani katër herë kushtetutën e miratuar fillimisht në vitin 1998, por në të gjitha rastet, ndryshimet janë miratuar në Kuvendin e Shqipërisë dhe mendimi i popullit nuk është...
PE për reformën në Drejtësi: Asgjë nuk është ende e sigurt
Komiteti i Jashtëm në Parlamentin Europian po diskuton për realizimin e reformës në drejtësi në Shqipëri. Eurokomisioneri Brok u shpreh se asgjë nuk është e sigurt nëse do të votohet të enjten e 21...
Faqja 116 prej 129« E para...102030...114115116117118...E fundit »