Parisi dhe partitë (!)
Frrok Çupi Të dyja ngjarjet u shfaqen në ekrane në të njëjtën mbrëmje... Tirana i ka të mrekullueshme mbrëmjët e kësaj vjeshte. Pak mjegull, gjethe pemësh që fatmirësisht nuk i fshijnë punëtorët e q...
Në qeveri nuk ka më legalë
Nga Frrok Çupi Thuajse shumica e njerëzve që merren me "sportin" e politikës, tani i kanë kthyer sytë andej nga loja brenda qeverisë.  Qeveria tërhoqi vëmendjen, fillimisht, me idenë e grupimit...
Shqipëria nuk do të Rilindë, por do të pastrohet
Në kulmin e akuzave të medias dhe opozitës për tendera të dyshimtë dhe konçensione milionësh, kryeministri Rama zbret në bazë për të ndërmarrë një fushatë , që do t’i tregojë qytetarëve arritjet e qev...
Në spiatal, ku blihet vdekja
1. «Zonjë, dyshojmë se keni shenja kancerogjene në qafë të mitrës. Duke qenë se mjeku ynë nga Shkupi është në Prishtinë, ju sugjerojmë që të bëheni operacion sa më parë që të jetë e mundur! Operacion...
Dosja “Zagani”, gazetari zbulon emrin e biznesmenit që ka 20 kg kokainë dhe 3 mln Euro në shtëpi
Ish-shefi i antidrogës së Fierit Dritan Zagani ka bërë deklarata të forta për trafikun e drogës, ku sipas tij i përfshirë është edhe ministri i Brendshëm Tahiri. Në intervistën e tij të fundit për gaz...
Zef Gjoni: Edi Rama gënjeu, nuk ka qenë në Meshën e parë në Shkodër
Më 4 nëntor 1990 Edi Rama nuk ka qenë pjesë e meshës së parë! Konfirmimi vjen nga Zef Gjoni krahu i djathtë i dom Simon Jubanit në organizimin e meshës së parë! Ndërsa nuk mohon të kete qenë me datën ...
Videot si Interneti arabik; po rrëzojnë kryeministrat e Ballkanit.
Ajo që ndodhi në Maqedoni, duket se po kthehet në një trend për rrëzimin e qeverive të inkriminuara në Ballkan. Zoran Zaev, shefi i opozitës maqedonase për një vit rresht publikoi në një televizion sh...
Aleksandër Frangaj, metamorfoza e njeriut që u pasurua nga politika
Emri i Aleksandër Frangajt është më i përfoluri këto ditë. Vërtet për shkak të “Lagunës blu”, por duhet thënë se dhe më gjerë, ai është një histori më vete me të cilën identifikohet i gjithë tranzicio...
Ballkani po shkon drejt kaosit
Prestigjozja gjermane “Die Welt“, në një artikull të gjatë për tensionin e kohëve të fundit në Ballkan shkruan se, ky rajon pa u vënë re po shkon drejt kaosit. Sipas artikullit të “Die Welt”, përme...
Ka pyetje cruciale
Çfarë do të ndodhë me ne? Kjo është pyetje që bëhet nga njeriu i thjeshtë, por i shkon edhe njeriut akademik. Në momente shumë të vështira si këto që po kalojmë, pyetja për jetën bëhet e thjesht...
Faqja 136 prej 137« E para...102030...133134135136137