Një gazetar po heton mbi pasuritë e paligjshme të kryeministrit dhe ministrave shqiptarë
(FOTO: Analisti Peter Tase) / Gazetari quhet Peter Tase. Ai është eksper amerikan për të ardhmen e politikës amerikane. Analiza e tij më e f...
SHISH po bëhet gati të përgjojë Viber, WhatsApp dhe Facebook
Në mbledhjet e fundit të vitit në komisionet Parlamentare kërkohet edhe buxheti i vitit që vjen për çdo sektor. SHISH ka kërkuar sot në mbkledjen ...
A po bëhet Gjermania serioze?!
  Frrok Çupi/ Ishte dukur sikur “Gjermania ra” në gropën e tre kryeministrave ballkanikë që po ziheshin kush e kush të ishte më afër zonjës...
“Saturday Night Live” paraqet Alec Baldwing me portretin e Trump-it
( FOTO: Aktori Alec Baldwin si Donald Trump). Episodi i fundit i programit “Saturday Night Live” i drejtuar nga Kristen Wiig solli aktorin Alec...
Tirana nuk ka Akropolis
Frrok Çupi/ Po të kishte, nuk do të kishim synuar Akropolisin e Athinës. Se nuk do të na kishte hyrë në “urinë” tonë urbane dhe estetike. Kryetari ...
Kejdi Halili, ishte djali i gazetares Erenestina Halili. Ai u vra mbrëmë bashkë me Ergi Dinin.
(FOTO: Kejdi Halili me të ëmën Erenestina, në një çast pushimesh)/   Mbrëmë në aksidentin tragjik me motor në rrugën “Bajram Curri”në Tiranë, h...
Hosti televiziv, Gjerbrea, fiton gjyqin ndaj familjes Canaj “për fyrje botërisht…”
 (FOTO: Ardit Gjebrea (djathtas) dhe Marjan Rroku gjatë intervistës) Ardit Gjebrea, moderator i programit “E Diela shqiptare” në Tv Klan, ka fi...
Popujt para gjyqit
  Frrok Çupi/ Gjyqi është aty, para të gjithëve, i padukshëm.  Në qoftë se do t’i besojmë profecive,  Judah Ben Samuel, që në vitin 1217 ka...
Mësoni cili është Jeff Sessions, Prokurori i ardhshëm i Amerikës!/ VIDEO
  (FOTO: Senatori Jeff Session) Sen. Jeff Sessions është përzgjedhur nga Presidenti i zgjedhur Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm ...
VIDEO/ Intervista/ Soros: Po të mos ua grabisja unë pasurinë, dikush tjetër do ta bënte!
  -Këshilltari i tij Hausman ka nxjerrë në shesh një intervistë të fshehur para 18 vjetësh-- Sot pasdite, Altin Goxhaj- avokat dhe aktivist...
Faqja 147 prej 177« E para...102030...145146147148149...160170...E fundit »