Cili ishte Ervin Dalipaj, polici që mbeti viktimë e atentatit sot?!
(FOTO: Pamje nga vendi i atentatit ku u vra Dalipaj)/ Krimi i dyfishtë i ndodhur sot në autostradën Tiranë Durrës ka qenë i mirëplanifikuar. ...
Ata që dhanë ide për Shqipëri të Madhe do ta paguajnë shtrenjtë
  Nga: Johannes Hahn- Deutsche Welle/ Komisioneri i BE-së për Zgjerim e Negociata, Johannes Hahn, thotë se është ‘dëshpëruar shumë’ me ...
Marine Le Pen jep dorëheqje nga kreu i partisë; bëhet gati për në Versajë
  Marine Le Pen deklaroi se do të tërhiqet nga kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Fronti Kombëtar- raportoi BBC. Ajo ka thën...
Richard: Macron, ndale fluturimin! VIDEO
  Escortë me motorë, kortezh me fishekzjarrë trengjyrëshe, si flamuri francez, pritje në La Rotonde. Po sikur Emmanuel Macron ta ketë marr...
Gjashtë bllokimet e bujshme të ditës së sotme
1.Protestohet kryhet paqësisht në Tiranë. Qindra mbështetësit demokratë që kanë bllokuar rrethrrotullimin tek shkolla Teknologjike po protestoj...
Surroi tallet me deklaratat e Ramës dhe Thaçit: ‘Nuk e mbani dot shtëpinë tuaj?!…’.
Ish-udhëheqësi i partisë së shuar, ORA, Veton Surroi është tallur me deklaratat e Presidentit Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për...
Opozita: Edi, kërko strehim jashtë Tirane!
  Qamil Xhani/* Situata politike do te shkojë shumë keq duke nisur nga java e ardhshme. Opozita ka nisur seriozisht përgatitjen për ngr...
VDEKJA E DYTË E HEROIT
  Frrok Çupi/ Hero është edhe vetë armiku. Në rastin tonë politik- Opozita është edhe armik, edhe hero për qeverinë që buron nga origjinë k...
Mbretëresha Elizabeth ll feston sot 91 vjetorin e ditëlindjes.
Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth II feston 91 vjetorin e ditëlindjes sot, e Premte. Elizabeth është mbretëresha ë jetë- gjatë në botë në sundimi...
Albin Kurti kërkohet për arrest në Prishtinë, por ‘është nisur’ për Austri.
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë p...
Faqja 147 prej 207« E para...102030...145146147148149...160170180...E fundit »