Në 31 Mars 1991 nuk kishte kush ankohej për ‘Pashkët’…
Nga: L. Skiroi/ Lexova disa lajme sot; ku reporterët e mediave dhe militantët e kulteve fetare kishin zbuluar se 25 qershori, dita e zgjedhjeve...
Nard Ndoka: Formula- as mish, as peshk!
  Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si z...
Duket sikur e shkruajmë ne Librin e jetës tonë, por në fakt?…
Nga: Anila Rezhda/ Shkrimtare Secili ndjek një udhë që beson se do e nxjerri tek suksesi dhe lumturia. Bën gabime, korrigjime, lodhet, stërm...
DOSIER/ Marrëveshja e plotë politike e 18 Maj 2017
Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre ...
lir Meta, sot, 30 minuta në zyrën e Berishës.
(FOTO: Arkiv)/ Ndërsa në Pallatin e Kongreseve po zhvillohet takimi Rama- Basha, një tjetër takim është mbajtur në zyrën e zotit Berisha, ish- ...
Princesha japoneze Mako lë fronin për martesën me një njeri të thjeshtë.
(FOTO: Princesha Mako është mbesa më e madhe e Prandorit Akihito)/ Një anëtar i familjes mbretërore Japoneze, Princesha Mako, po dorëzon status...
Vdekja e papritur e Chris Cornell trondit botën; kujtesa shkon te artistë që e lanë jetën papritur.
Chris ishte vetëm 52 vjeç, dhe i shtohet shiritit të zi të vdekjeve të këtij lloji: Kurt Cobain vdiq vetëm 27 vjeç, e më pas Layne Staley i Alice ...
SIÇ TRANSIT GLORIA MUNDI (Ose kush ishin dhe kush i përfaqëson sot katolikët shqiptarë ).
Nga: Ndoc Bushgjoka/ Qysh ate diten e mallkuar te 29 Nentorit 1944, kur ne Shkoder, sic tregon At' Zef Pllumi, mes pjaces , nje grup " clirimta...
Mesazhi i Amerikës, nesër, për ne?
Frrok Çupi/ Çfarë është ky mesazh 'i madh' që po e presin të gjithë, nga Amerika, që në momentin kur u njoftua në media? Është një realitet apo një...
Hedh poshtë me përbuzje fushatën shpifëse mbi katolikët
Nga Lulzim Basha* Prej disa ditësh një fushatë shpifjesh, dezinformimesh me frymë përçarëse kombëtare ka nisur nga e njëjta mendje e prishur, e...
Faqja 153 prej 219« E para...102030...151152153154155...160170180...E fundit »