Po “hyn ujë” në skenarin e CIA-s mbi hakerat rusë
(FOTO: Hillary Clinton)/ Nga: BOB UNRUH/ Zgjedhjet nuk sollën gjë për Hillary Clinton, po ashtu edhe fushata për rinumërimin e votave, vetëm...
Bild: Ministrja gjermane e Mbrojtjes refuzon të mbulohet me shami në Arabi
(FOTO: Ursula von der Leyen gjatë vizitës në Arabinë Saudite) Rvista gjermane Bild sshrkuan se zonja Ursula von der Leyen, Ministre e Mbrojtjes...
Brexit: Bllofi i madh midis Londrës dhe BE-së
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe) Nga Philippe Bernard, Cecile Ducourtieux Britanikët dhe përfaqësuesit evropianë janë ...
Në 30 vjet nuk janë burgosur kaq gazetarë sa në vitin 2016
Komiteti Për mbrojtjes e Gazetarëve, me qendër në Bruksel, ka hartuar një raport mbi tragjizmin e jetës së gazetarëve për vitin 2016 dhe të krahas...
Thatcher shpallet Gruaja më e fuqishme e 70 vjetëve të fundit
(FOTO: Margaret Thatcher) Margaret Thatcher ka kryesuar listën e grave më influencave gjatë 70 vjetëve, në  programit “Ora e Grave në BBC”. Anë...
Kërkohet Balili, apo mblidhen “rraqet e pista” para 20 Janarit?
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Si mund të bëhet gjithë kjo zhurmë që nga kupola dhe.. pyetja e dytë: Si mund ta hanë njerëzia gjithë këtë masht...
A po pyesnit ç’u bë Ermira Mehmeti? I është kthyer politikës, por jo në Maqedoni.
(FOTO: Ermira Mehmeti) E keni parë shpesh herë edhe në ekranet e Tiranës. Në fillim ju ka “gozhduar” më shumë se një ditë më vonë. Por gjithnjë...
Cili është Erdogan?, sipas revistës BILD. I vërteti apo teatrali?
Disa e adhurojnë, disa e urrejnë, të tjerë e kanë frikë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është një figurë kaq e polarizuar muajt e fundit. A...
Kërcim mbi akse
  Frrok Çupi/ Ndoshta kështu mund të konfigurohej “balerina” në momentet kur bota ndërton akset. Ja, jemi tani në këto orë kur Bota po lësh...
“Mbreti i drogës”, Escobar flet nga një billboard në mes të Shkupit. Duket si ogur për Tiranën
(FOTO: Billboard me portretin e Paolo Escobar në Shkup)/ /Veritas.com.al/ Një billboard me një mesazh nga krimineli kolumbian dhe i quajturi...
Faqja 153 prej 187« E para...102030...151152153154155...160170180...E fundit »