Trump mund të takohet me Nigel Farage, Boris Johnson, në vizitën shtetërore në Britani
JACK MONTGOMERY/ Breitbart Presidenti i SHBA Donald Trump mund të takohet me kreun e Partisë Brexit Nigel Farage dhe liderin e Tory-t shpresëdh...
Izraeli ndalet për të përkujtuar Holokaustin
  Jeruzalemi (AFP) - Izraelitet ndaluan makinat e tyre dhe kane qëndruar, shpesh me koka të përkulura, për dy minuta të enjten për përkujt...
Donald Trump kërcënon Kubën me Embargo të plotë
FOTO: Michael Reynolds/Getty Images Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump kërcënoi të martën të vendosë një embargo të plotë mbi Kub...
Makron dhe Merkel tani kanë një objektiv të ri: Ballkanin
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron nuk ndalen. Dhe kësaj radhe aksi franko- gjerman synon një nga rajonet më delikate të Evropës: Ballkanin. Atje m...
Sipas Bankës Botërore/ Rama: Papunësia, që nga viti 2013, ka rënë më se 6%.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar paraditen e 1 Majit në Twitter për të dhënë lajmin për uljen e papunësisë. Shefi i qeverisë i referohet Bankës...
“Doktrina e Papës është heretike”. Letra e re anti-Bergoglio
Njëzet persona, duke përfshirë studiues dhe priftërinj, kanë akuzuar Papa Franceskun për herezi permes një letre. Raporti me Islamin dhe doktrina ...
Kanceri i zorrës, zbulimi revolucionar: Është zyrtar, vaji i ullirit- një antitumoral.
Nga: Melania Rizzoli Një lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër në ditë ndihmon në parandalimin dhe luftimin e tumoreve të zorrëve. Për të pr...
Berlini: ‘Stabilitet, stabilitet!’- kjo është kërkesa e përbashkët Berlin Paris!
  Koment nga: Adelheid Feilcke, drejtore për Europën në DW Stabiliteti në Ballkan është në interes të Europës - me këtë formulë Franca dhe Gjerm...
Rama, nga Berlini: ‘Kush thotë se u mbyllën dyert për negociatat me BE, thotë atë që mendon’.
Intervistë për Top Channel/ Kryeministri Edi Rama shprehet i bindur se Shqipëria do të ketë hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin E...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama du...
Faqja 17 prej 278« E para...10...1516171819...304050...E fundit »