SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE “BIJTË E SHQIPES” I KANË MARRË NË DUAR URAT E ZJARRIT
Nga: Astrit Patozi/ Për ata miq të shumtë që më pyesin se si arritëm në këtë pikë, kam një shpjegim fare të thjeshtë. Me atë që bën pazar, mund...
“Eurostat”: Shteteve të BE-së iu duhen 3.8 milion punëtorë
Sipas të dhënave të fundit nga EUROSTAT, zyra e statistikave të Bashkimit Europian, bllokut BE i nevojiten rreth 3.8 milionë punonjës, kryesisht n...
Agjencia Kufitare e BE konfirmon se politikat migrantore populiste të Salvinit po funksionojnë
  Agjencia kufitare e Bashkimit Evropian (BE) Frontex ka nxjerrë të dhëna të reja statistikore që tregojnë se politikat e ashpra migrantor...
Bosi i BE-së Juncker ‘jo shumë optimist’ rreth shmangies së Brexit pa-marrëveshje
  Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker u ankua të enjten për "lodhjen nga Brexit", ndersa tha se nuk ishte më optimist për...
Berlini zyrtar: Opozita ka gabuar; nëse ka prova- drejtohuni Drejtësisë.
Nga: Deutsche Welle/ Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë thotë se "platforma e duhur për zgjidhjen...
Berisha pranon: ‘Pa socialistët nuk rrëzohet Edi Rama!’
Ish kryeministri Berisha duket se ka prekur realitetin pas gjithë euforisë së protestave. Ai sot ka kuptuar se Rama nuk rrëzohet me protesta. Duke...
Bie kërkesa e opozitës: KLP nuk shkarkon Arta Markun
Dje pasdite dhe gjatë ditës së sotme, media ka shkruar pa pushim se KLP do ‘të shkarkojë prokuroren Arta Marku, e sigurt kjo’.  Mirëpo nuk ishte a...
Berisha përpiqet të riparojë dëmin e Bashës ndaj Amerikës
Edhe pse dr. Sali Berisha nuk është ndonjë dashamirës i presidentit Trump, sot e ka çue veten më këmbë dhe ka shkuar të vizitojë një ekspozitë me ...
FEVZIU DHE XHA SANIU.
Nga: Agim Xhafka Sa mbarova universitetin më çuan mësues në Velçan të Gorës. Një fshat në këmbë të malit të Lenijes, kufi me Gramshin, pa rrugë...
Departamenti Aamerikan i Shtetit telefonon Bashën e Kryemadhin: Mos dorëzoni mandatet, dënoni publikisht dhunën!
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dhunën e ush...
Faqja 17 prej 238« E para...10...1516171819...304050...E fundit »