Reagon familja Cali: Shkatërruan provat që të lironin Armando Prengën
Anëtarët e familjes Cali kanë reaguar pas vendimit të Gjykatës së Laçit për dy vëllezërit peshkatarë, të cilët janë dënuar me burg. Familjarët e vëlle...
28 Nëntori, flamuri i Shqipërisë ngrihet në Australi
Ambasadori i Kosovës në Australi, Sabri Kiçmari ka treguar se bashkë me shqiptarët që jetojnë në Melbourn kanë ngritur flamurin Kuq e Zi në kryeqyteti...
John Kerry, mesazh urimi për 103 vjetorin e Pavarësisë
Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry ka dërguar një mesazh urimi për popullin shqiptar, me rastin e 103 vjetorit të Pavarësisë. N...
Dita e Pavarësisë/ Nishani dhe Rama në Vlorë, opozita në Tiranë
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, Kryeministri Edi Rama, Zv.Kryetarja e Parlamentit, Valentina Leskaj, dhe anëtarë të kabinetit qeveritar, do të...
Ja kush largohet me dekriminalizimin.
Sot, parlamenti shqiptar po diskuton për ligjin e dekriminalizimit që do të pastrojë Kuvendin nga personat me precedentë penalë. Po kush do të preket ...
Adoleshentja kosovare u rrah për vdekje nga xhihadistët e ISIS
17-vjeçarja e lindur në Austri, me origjinë kosovare, Samra Kesinoviç, iu bashkua ISIS vitin e kaluar. Së bashku me shoqen e saj, 15-vjeçaren Sabina S...
Eduart Selami: Lidershipi i PD-së nuk ngjall shpresë dhe besim
Deputeti i Partisë Demokratike, Eduart Selami ka akuzuar sërish kreun e PD-së, Lulzim Basha duke u shprehur se lidershipi i së djathtës nuk ngjall shp...
Johnny Depp: Ja pse e dashuroj bashkëshorten
Në një intervistë për E! News, Depp ka thënë se lidhja e tij me Amber Heard është e veçantë dhe se e dashuron atë marrëzisht. Gjëja e parë që më ka pë...
Ngjela: Po bien kambanat e orëve për funeralin e korrupsionit dhe krimit në Shqipëri
Avokati Spartak Ngjela shprehet se bien kambanat e orëve për funeralin e korrupsionit dhe krimit në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetin socal Face...
84 deputetë të droguar/ Sabit Brokaj: Ja pse e refuzojnë testin. Fatos Klosi: E pinë si duhanin
Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, mendon se deputetët e marrin drogën siç pinë njerëzit e zakonshëm duhanin, por Klosi nuk jep n...
Faqja 175 prej 178« E para...102030...173174175176177...E fundit »