ESSE/ I forti me të fortët, i gjalli me të gjallët…
Nga: Agron Duka Protestojnë fermerët, përgjigja: “Kush ju tha t’i mbillni?!” Protestojnë artistët, përgjigja: “S’dinë çfarë duan”. Protestojn...
ESSE: Këta frikësojnë popullin me fantazmën e protokollit të Korfuzit të Jorgo Zografit…
Nga: Dr. Prof. Sali Berisha/ “Edvin Kristaq Rama dhe Ditzi (Ditmir- red) Bushati, për të mbuluar tradhtinë e tyre, përdorin si gogol protokollin të...
A po blihen gra në PD?
Nga: L. Skiro/ Nuk e kam fjalën për skandalin  fundit erotiko- kërkcënues- kurvëror mes dy deputetëve të PD ; njëra femër e shqyer Grida Dumi, ...
Në Shqipëri funksionojnë 15 oligarkë Rus/ Harxhi
Edith Harxhi, Drejtore e Association"Albanian Policy" ka qenë  e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, dhe ka analizuar ngjarjet e fundit në B...
ARTISTËT E KANË KOT
Frrok Çupi/ Çfarë duan artistët në këtë revoltë të ditës? E para, duan bukën e gojës. Njëri prej më të njohurve të skenës së filmit tha sot gjatë ...
Zoti Lu e ndjek Llallën “deri në varr”; nuk ia fal aferën e tij me “Bankers Petrolium”.
Koment nga Veritas/ Grindja e ambasadorit Lu me ish- prokurorin e Përgjithshëm Adriatik llalla ka nisur qysh në fillim të karrierës së Lu në Shqipë...
Loja Rama-Vuçiç për ndarjen e Kosovës është lojë me zjarrin në Ballkan!
Nga: Dr. Prof. Sali Berisha/ Edi Rama mbështet projektin antikombëtar te Vuçiçit për ndarjen e Kosovës! Te dashur miq, burime diplomatike bejne ...
Shkëmbimi i kufijve nuk bëhet pa tragjedi/ Ish ministri i Jashtëm…
Ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje të jetëve të n...
Trump vë Amerikën dhe popullin e saj të parën. Kjo është arsyeja pse njerëzit e duan!
-Henry Kissinger, Ish-Sekretari i Shtetit Henry Kissinger na ofron një kuptim të ri të politikës së jashtme të Presidentit Donald Trump dhe parash...
Marrëveshja e detit/ Kërkoj publikisht si ish- President i Republikës- Nishani
Nga Bujar Nishani/ Fb Të dashur miq ! Media greke njofton sot se Marrëveshja e Detit midis Shqipërisë dhe Greqisë është arritur midis dy qev...
Faqja 175 prej 296« E para...102030...173174175176177...180190200...E fundit »