Teoricienët e PD: ‘Fajtor është ‘vendi’ dhe populli…’
Nga: Laert Skiro/ Me sa duket, në PD po përgatitet alibia e humbjes së zgjedhjeve, duke ia lënë fajin të tretit; kësaj here as të dytit. Në ...
Emmanuel Bonaparte: Macron deklaron se do të qeverisë si një Perëndi Romake.
Presidenti Francez, Emmanuel Macron ka deklaruar se do të qeverisë Francën si një Jupiter- një mbret i Zotave. Deklratën Macron e bëri të shkurtër...
PËR SHARËSIT ME DHE PA PAGESË
  Nga: Astrit Patozi* Kam mirëkuptim për të gjithë ata kolegë, ish-kolegë, miq, ish-miq dhe asnjëherëtakuar, që po përdorin kandidimin tim ...
Çfarë thanë dje liderët ‘disidentë’ të PD kur po vendosej mbi zgjedhjet në Parti
Dje në ora 19.00 është mbledhur Kryesia e PD për  zyrtarizimin e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 22 korrikut ku do të konfirmohet krye...
Deputeti që u rrah në parlament nga socialistët, ‘rreh’ shokët e vet demokratë.
Deputeti i PD Gent Strazimiri, i njohur për rrahjen e tij nga Ben Ndoka dhe disa të tjerë në ambientet e Kuvendit; si dhe i kapur me pistoletë në ...
Klajdi- inxhinieri i informatikës që humbi jetën sot në Himarë
Të gjithë e kanë përjetuar me dhimbje humbjen e Klajdi Shehut. Nga dy pasionet e mëdha që kishte në jetë, njëri i mori jetën. Inxhinieria informat...
Berisha thotë se qeveria po seleksionon demokratet që t’i largojë nga vendi
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama dhe pushtetarët e tij po largojnë me çdo lloj mënyrë demokratët dhe familjet e tyre. Sipas Beri...
A po zhvendosen ngadalë ministrat teknik të PD?
Ministrat teknikë të propozuar nga Partia Demokratike pas marrëveshjes Rama-Basha nuk do të qëndrojnë në qeverinë Rama deri në fund të mandatit, n...
Protesta e ‘fshehur’ në Tiranë. Ndërtuesit qartësojnë rolin e Ramës, Bashës dhe… Kunatit
(FOTO: Pamje nga protesta e banorëve te Parku i Autobuzëve, Tiranë)/ Prej tre a katër ditësh, në Tiranë, vendin e quajtur 'Parku i Autouzëve' k...
Analistët nga Kosova si ‘zorra në prush’ në Tiranë
  Frrok Çupi/ Po na çudisin, ose po na neverisin edhe zanatin e hershëm të gazetarisë,këta të mjerë. Këtë Baton Haxhinë e kam pas ditur ...
Faqja 258 prej 339« E para...102030...256257258259260...270280290...E fundit »