Vajza e Namik Dokles, ironi me Ramën
Vajza doktoreshë e deputetit socialist Namik Dokle, ka thumbuar sërish kryeministrin Edi Rama në një reagim në rrjetet sociale pas lajmit se qeveria s...
Daily Mail: Firma e bashkëshortes së Tony Blair përfitoi gjysmë milioni funte nga qeveria e Shqipërisë
Omnia Strategy”, firma e zonjës Blair, ka përfituar një shumë prej 493,000 funtesh për të shërbyer si këshilltare zyrtare e Shqipërisë në një mosmarrë...
VDEKJA PËR PUSHTETIN
Frrok Çupi  Po të sprovosh të thuash me pak fjalë se çfarë po ndodh këto ditë,.... dmth çfarë po ndodh në kupolën e pushtetit, çfarë po ndodh me...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në m
Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe më të pr...
Viti i Ri, 12 të vdekur në atentate dhe aksidente
Hera e fundit që Ministri i Brendshëm doli në publik ishte duke kënduar në festën e policisë. Më pas nuk është parë në publik. Policia duket e dorëzua...
Tre vetë bëjnë zap Shqipërinë
Frrok Çupi I pashë sot në mëngjes. Qindra studentë ishin mbledhur para kolonave të selisë kryesore të Universitetit të Tiranës- një ndërtesë glorifi...
Drama e Shqipërisë në “Huffington Post”
“Drama e Shqipërisë”- ky është artikulli i publikuar sot në “Huffington Post”. Shkrimi mban për autor Jaime Pozuelo-Monfort, i cili pas një udhëtimi n...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
Imzot Rrok Mirdita në gjendje të rëndë në spital
Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri, Imzot Rrok Mirdita është shtruar në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Ipeshkvi i Arqipeshkvisë...
“Cari” kërcënon “sulltanin”: “Unë nuk harroj, do të pendohet!”
Në fjalimin drejtuar kombit, Vladimir Putini rikthehet duke kërcënuar Turqinë. “Nuk do të ndalemi me sanksione”. Dhe konfirmon angazhimin në Siri kund...
Faqja 270 prej 275« E para...102030...268269270271272...E fundit »