TË HUAJT NA ÇLIROJNË PREJ NESH
Frrok Çupi/ Më ndihmoi dialekti gegnisht me trajtën “prej nesh”, se ndryshe do të isha rrekur gjatë për të thënë me pak fjalë atë që ndodh me “çlirim...
Reportazh: Eltoni foli për drogën, por nuk iu afrua “peshkut të madh”.
(FOTO e publikuar në faqen e American Radio, që shoqëron reportazhin)/ Nga: Nate Tabak, Radio Amerikane./ Radio Amerikane në SHBA, kohët e fundi...
Shqipëria bie me 7 vende në “Doing Business 2018”; keq me energjinë, taksat dhe lejet e ndërtimit
Shqipëria ka humbur 7 vende në raportin e Bankës Botërore “Doing Business 2018 ” duke u renditur  e 65-a ndërkohë që një vit më parë ishte në vend...
Ish presidenti Nishani i ‘mbulon’ me mister rrethanat e dorëheqjes së drejtorit të SHISH
Ish- presidenti Nishani, i cili punoi mbi katër vjet me zotin Vishe Ajazi- drejtor i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH), ka hedhur dyshime mbi...
Administrata e Kenedit ofroi një shpërblim prej dy cent për kapjen ose vrasjen e Fidel Kastros.
Administrata e Kenedit iu ka ofruar financave kombëtare Kubaneze një shpërblim për vrasjen e komunistëve, ku përfshihen edhe dy cent për vrasjen e...
Antonio Nazeraj ose ‘Zagani i Dytë’: “Bordi i mafies me policinë mblidheshin një herë në muaj”.
Antonio Nazeraj Ish-agjenti i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier në pjesën e dytë të intervistës dhënë për gazetarin Basir Çollaku, e botuar...
Kryetrapi ua di vilat këtyre
  Nga: Agim Xhafka/ Sot i ashtuquajturi kryeministër, pjellë në maternitetin e drogës, iu hakërrye gazetarëve, që me një mikrofon në dorë r...
Rama krijoi Tahirin apo e kundërta? Si satrapitë e Orientit
Nga: Spartak Ngjela/ Fb Çështja Tahiri tregoi se rreziku i të ardhmes së Shqipërisë është Rama dhe jo Tahiri, dhe se, shkaku i degradimit të qe...
Kosovë: Si u ngrit ‘nga hiri’ Partia e Rugovës dhe si ra Vetëvendosja?!
Intervistoi Donika Krasniqi/ Express Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur një rezultat spektakular të zgjedhjeve, derisa rënia e Vetëvendosjes n...
Dritan Zagani për zonjën B.A., që fundosi Tahirin: “Grua e arsimuar, nënë e tre fëmijëve!”
Ish-oficeri i policisë që ndodhet në azil politik, Dritan Zagani ka folur në lidhje me dëshmitaren e mbrojtur të drejtësisë, oficeren, për të cilë...
Faqja 270 prej 373« E para...102030...268269270271272...280290300...E fundit »