Thjesht një tabelë për Reformën!
  Frrok Çupi/ Një tabelë e vogël, por me detyrimin që të mbahet me vete të paktën pak dekada. Të mbahet për aq kohë sa të pranohet unanimis...
Ushtria e Kosovës/ Liderët shqiptarë e shesin interesin e kombit kur iu mbaron “vaji i kandilit”
Nga Veritas.com.al/ Kjo nuk ka ndodhur vetëm në kohën e At Gjergj Fishtës,  të Fan Nolit ose Mehdi Frashërit. Këta u robtuan dhe u shpallen arm...
Vettingu vetë po hyn nëpër gjirize antikushtetuese dhe kolapsi.
Nga Veritas.com.al/ Sipas ekspertëve të ligjit, Kuvendi i Shqipërisë dhunoi kushtetutës e Republikës ditën që e shtyu Vetttingun edhe shtatë di...
Mogherini është kthyer e frustruar nga Ballkani. BE- gjithnjë e më pak serioz.
Nga: Miroslav Lajçak/ Bashkimi Evropian është duke u bërë bashkëbisedues, gjithnjë e më pak serioz në çështjet e zgjerimit, e ka lënë Ballkanin...
REGJIMI KOMUNIST NË SHQIPËRI TRAFIKONTE KANABISI Ish-drejtori i arkivave Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument me anë të të cilit sjell n...
Udhëtim në kryeqytetin e drogës! Shkruan “Il Giornale”
  Nga Tirana: “Shqipëria po kthehet në Kolumbinë e Europës”: Deklarata është bërë në nëntor të vitit të shkuar nga ish kryeministri i vend...
MOGHERINI NUK KA ATDHE
Frrok Çupi/ Ndonjëri mund të jetë duke menduar se kushedi ç’fjalë të rëndë përdora për Federica Mogherinin. Nuk po flas për Mogherinin, Federica. Ç...
NË MAQEDONI HUMBI GEORGE SOROS
Frrok Çupi/ Këtu në Tiranë po veshin qyrkun e patriotizmit, sidomos majtistët, dhe po thërrasin se “në Maqedoni humbën shqiptarët”. Kjo është n...
Pronat e Himarës në përqafjen e Kreshnikut me Lulin
Nga Enkel Demi/ Nikollaq Neranxi kishte paguar dikë t’i shkruante një parullë dhe së bashku me punëtorë të kompanisë së tij marshoi në bulevard. Ni...
Antimafia italiane nis hetim ndaj zyrës së Ramës: Si u zhdukën 1300 kontenierë me plehra
(FOTO: Prokurori Italian Franco Robertti dhe prokurori shqiptar, Adriatik Llalla në nënshkrim marreveshjeje)/ Mediat italiane kanë hedhur dritë...
Faqja 271 prej 321« E para...102030...269270271272273...280290300...E fundit »