Reforma pengon hetimin e dosjes së vrasësit të gruas- mendojnë ekspertët. VIDEO
Në dosjen e të akuzuarit Fadil Kasemi, gjatë tentativës së parë për vrasjen e gruas, ndodhet ky përshkrim: “Ata janë përleshur fizikisht me një...
Popullariteti i presidentit francez, Macron, pëson tjetër rënie
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka pësuar një tjetër rënie në popullaritet, me vetëm 30 për qind të shkallës së aprovimit mes votuesve, sipas ...
Nëse ndodh…., Hiroshima dhe Nagasaki do të dukeshin të vogla!
Për fat të keq, skenari i një shpërthimi konflikti  bërthamor pas kërcënimeve nga Koreja e Veriut, nuk është për t’u lënë në harresë. Edhe pse sot...
Ç’NE ZGJEDHJE NË AKADEMI… A NUK MJAFTOJNË ATO TË PD?!
  Nga: Astrit Patozi/FB/ Artan Fuga sot ka shprehur shqetësimin e tij për mungesën e opozitës në debatin për gjendjen e nderë që po kalon A...
BE kundër shkrirjes së Ministrisë së Integrimit? Zemërohet Vlahutin; posti i saj del i tepërt.
Nga: Laert Skiro/ Përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë, zonja Romana Vlahutin, është shfaqur shpejt pas gushtit, para mediave. Madje është ...
Një intervistë e ndaluar për të mitur. Flasin fëmijët e gjyqtares së vrarë. VIDEO
Nuk do të ishte aspak e drejtë dhe as profesionale që media të intervistonte fëmijët (njëri i mitur dhe trjetri adoleshente) të gjyqtares së vrarë...
MILI
Nga: Agim Xhafka/ Mbase është i burgosuri i vetëm në botë që u dënua 25 vjet dhe nuk e mësoi shkakun. Askush nuk i tregoi Milit një fakt,një provë....
Shkodra bëhet me dy “Jozefina”
Frrok Çupi/ A mund të kishte Shkodra një ‘Jozefinë’ të dytë? Deri në kufi të të pamundurës, ishte menduar. Aq sa disa diplomatë që bënin sikur e sh...
Po Majlindën do e heqin nga shtylla e turpit?
Nga Enkel Demi/ 27.al/ Edi Rama shpalli qeverinë e tij duke vazhduar traditën e kryeministrave shqiptarë të pas komunizmit. Guxoi pak dhe nuk e...
Viktimat e diktaturës nuk e duan Gramoz Ruçin kryetar
Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë me anën e një letre drejtuar Ilir Metës - President i Republikës, Lulzim Basha- kry...
Faqja 280 prej 374« E para...102030...278279280281282...290300310...E fundit »