Danile Server: ‘Shqipëria si ishte e si është sot… BE t’i vijë turp si veproi me ju…”.
Eksperti amerikan për Ballkanin, Danile Server i pranishëm në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Perëndimor” tha se Francës dhe Holandës...
Leyla Moses-Ones: ‘Shqipëria ia ka dalë! Kina, Rusia dhe Irani duan ta përdorin Ballkanin!’
E Ngarkuara me Punë e SHBA-së në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka dhënë disa mesazhe të rëndësishme në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Per...
BE pajtohet me shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar.
BE ka rënë dakord për shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar 2020, sipas një tëitimi nga presidenti i Këshillit të Evropës. Donald Tusk tha se bllo...
REPORTAZH NGA FSHATI KU U VRA AL-BAGHDAT. FSHATARËT TREGOJNË PËR FQINJIN E QETË.
Nga: AFP/ Në mesnatë, mes ullishteve të Sirisë veriperëndimore, Abu Ahmad dëgjoi ushtarë tek ‘flisnin gjuhë të huaja’ dhe që trokisnin në derën...
Al-Baghdadi “vdiq si qen”; ‘duke rënkuar, duke qarë, duke bërtitur deri në fund’.
JOEL B. POLLAK/ BREITBART Presidenti Donald Trump njoftoi të dielën në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë se forcat amerikane kishin vrarë Abu Bakr a...
Liderët botërorë reagojnë pas lajmit për vrasjen e kreut të ISIS. Rusia nuk beson ende.
Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi të dielën se lideri i arratisur i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka vdekur gjatë një aksioni të ...
Samiti i Paqes: Mediat t’i shërbejnë më shumë popullit
Në ditën e fundit të Samit të Paqes për Evropën Juglindore që po mbahet në Tiranë, në vazhdën e sesioneve të ndryshme që po zhvillohen u diskutua ...
Bill Gates, gati për të kaluar Jeff Bezos si personi më i pasur në botë
AFP Photo/Alex Wong Nga: DAVID NG Jeff Bezos është afër humbjes së titullit të personit më të pasur në botë tek Bill Gates pasi aksionet e A...
Albin Kurti: ‘Rama është kundër shkëmbimit të territoreve!’
“Schengen-i ballkanik është vetëm një ide” 5 ore takim me Edi Ramën, e kanë bindur Albin Kurtin, kryeministrin e ardhshëm të Kosovës se kryemin...
Albin Kurti me Edi Ramën: ‘Kishim kohë pa u parë, tani kemi shumë punë për çështje të përbashkëta’.
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes VV në Kosovë, i prezumuar si kryeministër i ardhshëm,  ka zbardhur për mediat detaje nga takimi më shumë se 5 orës...
Faqja 29 prej 406« E para...1020...2728293031...405060...E fundit »