Pse u vra Gadafi?! Fjalët e fundit kur përgjërohej për mëshirë: “Çfarë ju kam bërë?”
(FOTO: Momentet e fundit të al Gaddafi-t) Vrasja e liderit Libian, Kolonelit Omar Gadafit, është kunsideruar si  një ndër krimet më të mëdha  n...
Facebook do të promovojë lajme nga partnerët “e preferuar”. Humb 3.7 miliardë dollarë pas zgjedhjes së Trump
(FOTO: Mark Zukerberger) Facebook-u po punon për një element aplikacioni që do të promovojë lajmet që janë zgjedhur në mënyrë të veçantë nga ko...
Valls, Fillon, Macron, Montebourg… Reagimet për vendimin e Hollande
(FOTO: Francois Holande)  Veritas.com.al/ Personalitete të politikës franceze, nga të dy kampet, reaguan dje pas njoftimit të presidentit Ho...
Efekti Trump në Tiranë
  Frrok Çupi/ Mbase nuk është e lehtë të shënjohet, por efekti “Donald Trump” ushtrohet fuqishëm në Tiranë. Akti më i fundit: Dje kur kryem...
VIDEO/ Pas kërcënimit ligjor, video për “autizmin” e Barron Trump, u hoq; autori kërkon ndjesë
  (FOTO: Donald, Barron dhe Melania Trump) First Lady-e zgjedhur Melania Trump kërcënoi ligjërisht mbi një video në YouTube, e cila ka ...
Të lumtur në zgrip
  Frrok Çupi/ Janë atavizmat e fundit të “revolucionit në flluskë” të komunizmit. “Ecim, marshojmë, përpara o shokë...!”. Për ku? Pas një h...
Ndërron fytyrë Wolf Blitzer, gazeta i CNN: Kundër Demokratëve për rinumërimin.
  (FOTO: Wolf Blitzer nw progamin "The Situation Room") Në transmetimet e CNN ditën e hëne, në programin “Situation Room,” anchor Wolf ...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
Nga Le Monde/ Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhjet e të dj...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhje...
Një gazetar po heton mbi pasuritë e paligjshme të kryeministrit dhe ministrave shqiptarë
(FOTO: Analisti Peter Tase) / Gazetari quhet Peter Tase. Ai është eksper amerikan për të ardhmen e politikës amerikane. Analiza e tij më e f...
Faqja 290 prej 321« E para...102030...288289290291292...300310320...E fundit »