Tregu i përbashkët rajonal- asgjë të përbashkët me rikrijimin e Jugosllavisë
Zef Preçi, ekspert i Ekonomisë* Gazetari: Çfarë sjell të re për Shqipërinë dhe Ballkanin, Samiti i Triestes? Zef Preçi: Samit i porsap...
A do të revokojë Lulzim Basha deputetin dhe partizanin e tij, Murrizi?
Nga: Laert Skiro/ A ka harruar vallë kryetari i ‘ngrirë’ i PD, Lulzim Basha, që sot ta hapte ditën me deputetin e tij brutal e të ‘paftyrë’? Në...
PD është goditur në shpirtin e saj
Nga: Arbiola Halimi, deputete e PD/ Në fillim dëshiroj të saktësoj se të mos jesh me dikë, jo domosdoshmërisht nënkupton se je me dikë tjetër. ...
Komisioni Elektoral i PD po mbron anëtarët “nga turpi”.
Nga. G. Miri/ Komisioni Elektoral i Partisë Demokratike ka shpërndarë sot një njoftim mbi regjistrimin e anëtarëve që do të votojnë më 22 korri...
Dr. Mentor Petrela: “Gjyshërit m’i pushkatuan në ’44; kjo që më bën Rama është lule!”
Doktori i njohur dhe shef i Neurokirurgjisë, Prof. Mentor Petrela, ka reaguar sot ps publikimit të ‘Listës së Zezë’ ku ndodhet edhe emri i tij si ...
Letrat nga populli: Dr. Mentor Petrela del ‘i korruptuar’/ Kryeministri
Kryeministri Edi Rama ka publikuar listën me 100 emra si ‘më të korruptuarit’ sipas letrave që vijnë nga populli. Kryeministri, prej disa ditësh, ...
Ku fle Policia? Viktimës që plagosën dje, sot i dogjën makinën
  Nga: Veritas.com.al/ Shoferi i autobusit të fshatit Kalivaç, që policia i ruan identitetin dhe thotë vetëm inicialet A. Gj., dje u pl...
Fjalë nga Trieste… Dhe një pyetje për zotin Johannes Hahn*
( Në intervistën e Tv DW, nga gazetarja Adelheid Feilcke, komisionari Hahn tha fjalë pafundësisht mbi ‘samitin e Triestes’, siç u quajt një mbledh...
Lëvizja për shpëtimin e PD është në rritje.
  Nga Jozefina Topalli/ Demokratet neper Shqipëri kane nisur një proces proteste për zgjedhjet fiktive te Lulzim Bashes per t'u pastruar kr...
Kreu i FRPD, Këlliçi: “Basha më la jashtë listës sepse isha i votuar…”
  Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka sqaruar per here te pare përballjen qe pati me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas vend...
Faqja 290 prej 374« E para...102030...288289290291292...300310320...E fundit »