GALLUP: 56 PËR QIND E SHQIPTARËVE DUAN TË LARGOHEN NGA VENDI
-Shqipëria renditet në vendin e tretë në botë për emigrimin. Jemi më keq se Siria, Kongo, Nigeria dhe vendet që janë në luftë civile- shkruan KJj....
PSE DUHEJ TAKIMI NANO- RAMA?
Frrok Çupi/ Takimi është mbajtur sot mbasdite, në vilën qeveritare të Durrësit. Në fakt nuk ka qenë sekret, përderisa u fotografua dhe u filmua; dh...
Berisha thotë se Meta është president legjitim. ‘Do të jem në ianugurim’.
Ish presidenti i Republikës në vitet 1992-97, Sali Berisha, ka deklaruar sot se ‘do të marrë pojesë’ në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Me...
Isharete homoseksualësh në fushatë.
Nga Laert Skiro/ Prej kohësh vihet re se burrat nuk ruhen nga puthjet buzë më buzë, ose ‘pllaç- plluç” në faqe me njëri tjetrin, në momentet e ...
Fushata e PD-së. Berishës nuk mund t’i kërkosh ‘fol sot!’
Persiatje pas një interviste të papublikuar/ Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha ka folur për herë të parë në lidhje me lis...
ÇFARË ËSHTË VIZITA E BERISHËS TE ORBAN?
Frrok Çupi/ Vetë zoti Berisha, ish president dhe ish kryeministër i Republikës, ka njoftuar sot se ndodhet në Budapest, i ftuar nga zoti Victor...
Ideja e sheshit ‘Skënderbej’?… Zbatimi është një dështim.
Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Më 10 qershor do të përurohet Sheshi “i rinovuar” Skënderbej. Ky do të jetë përfundimi i një projekt që filloi...
Ilir Meta në ‘Channel One’: Ju dëshmoj komplotin e Ramës për të zhdukur PD-në
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zbuluar prapaskenat se çfarë ndodhi një vit më parë me rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drej...
Thank God!, qumësht në Kuvend.
Frrok Çupi/ M’u krijua një lidhje e fortë mes dy vogëlusheve politikane në Tiranë dhe një bashkëbisedimi mes një sociologu amerikan (Laurie Taylor)...
VOA: LSI u ndodh papritur në qendër të sulmeve nga dy ish-aleatët: PS, PD
Në Shqipëri deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Gledjon Rehovica dhe drejtori i Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri janë v...
Faqja 300 prej 374« E para...102030...298299300301302...310320330...E fundit »