Buchanan: Sulmi i Trump me MOAB dha “mesazhin” për Korenë e Veriut.
  Të Enjten në programin televiziv të WABC, titulluar “The Rita Cosby Show,” komntatori konservator Pat Buchanan tha se lëshimi sot i bomb...
Senatori Amerikan, John McCain, sapo mbërriti në Rinas.
Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain ka mbërritur sot në  kuadër të një vizite zyrtare në Shqipëri. ...
Të gjithë presin të njejtën gjë.
  Frrok Çupi/ Hidhini një sy lajmeve sot; sot ka më shumë lajme politike se kurrë. Nuk e di nëse mund të quhen lajme apo “grimca lajmes...
Prokuroria hetoi në fshehtësi dhe tani kërkon sekuestro mbi pasurinë e deputetit Alfred Peza
Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i parlamentit nga...
Opozita, letër KE-së: Ja çfarë bëri në Shqipëri drejtori për Ballkanin, Auer
(FOTO: Eduard Auer, Partitë opozitare i kanë dërguar një letër Komisionit Europian ku ankohet për sjelljen politike të zyrtarit Eduard Auer. Në...
Berisha: Rama nuk jep dorëheqje. Po ne çfarë bëjmë?… Kthehet periudha e Demokracisë
Ish –kryeministri Berisha ka deklaruar sot nga Çadra e Lirisë, se opozita duhet ta shporrë kryeministrin Rama nga zyra, pasi ai nuk ka ndër mend t...
OSBE/ODIHR: Para të paligjshme, grupe kriminale dhe përdorimi i shtetit- Ja rreziqet kundër zgjedhjeve.
Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar një raport paraprak për zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri ku ndër të tjera theksohet se do të mbërrijnë 30 vë...
Ndërkombëtarët të dehur nga kanabasi dhe të korruptuar nga droga!
  Nard Ndoka/ Gjatë këtyre ditëve janë intensifikuar takimet me faktorin ndërkombëtar dhe zyrtarë të lartë të BE. Që të jem korrekt në s...
LSI, jo miting te Baba Mondi
    Nga Ylli Dylgjeri/ Sipas mediave, Kryeministri Edi Rama do të çelë fushatën nga Tirana, ditën e enjte, në sheshin "Nënë Tereza"...
LUFTA MBAROI, POR ËSHTË E VËSHTIRË
  Frrok Çupi/ Tani ndodhen të gjitha në fund të betejës, ose edhe në fushë të betejës. Lufta ka mbaruar pa u dukur. Qeveria është dorëzuar,...
Faqja 317 prej 374« E para...102030...315316317318319...330340350...E fundit »