Lobimi i PD në Amerikë me 675 mijë dollarë: Nis seanca gjyqësore në ngarkim të Lulzim Bashës &Co.
Ka nisur në Gjykatën e Tiranës seanca paraprake për zyrtarët e Partisë Demokratike, të cilët janë të pandehur për lobimin 675.000 dollarë në SHBA....
Po nis ofensiva më e fortë kundër krimit të organizuar, ligji po kolaudohet me SHBA dhe BE/ Kryeministri Rama
Nga ceremonia e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, kryeministri Edi Rama dha paralajmëri...
Bloomberg shpall: “Shpenzoj gjithë pasurinë, veç të mund Trump”
Micahel Bloomberg tha se ishte i gatshëm të shpenzojë gjithë pasurinë për fushatën zgjedhore. Perfundimi? Te mundi Trumpin me çdo kusht Michael...
Filozofi konservator Roger Scruton vdes në moshën 75 vjeç
Nga: VICTORIA FRIEDMAN/ 12 Janar 2020 Filozofi dhe shkrimtari konservator Sir Roger Scruton ka vdekur në moshën 75 vjeç pas një beteje gjashtëm...
Amerikania që u dashurua me shqiptarët dhe Ahmet Zogun.
Në fillim të viteve 1920-të, një aktiviste dhe gazetare amerikane, e quajtur Rose Wilder Lane, erdhi në Shqipëri për të shkruar artikuj për punën ...
Arrestohet Ambasadori Britanik në Teheran Robert Macaire, lirohet brenda orësh.
( Foto:AFP via Getty Images)/ Nga: VICTORIA FRIEDMAN Ambasadori i Britanisë në Iran, Robert Macaire, u arrestua të Shtunën në Teheran, u arr...
Avokatët skolastikë të të majtës i japin Pelosit një ide të re mbi Impeachmentin.
Nga: JOEL B. POLLAK Demokratët dhe avokatet skolastikë të krahut të majtë po debatojnë për një ide të re të lançuar në Washington Post të Premt...
KY ZINXHIR GABIMESH QË BËN TË DRIDHET TEHERANIN
Nga: Lorenzo Vita Pranimi iranian shpon qiellin e Teheranit si rrufeja që natën e kaluar ndërpreu jetën e qindra njerëzve të pafajshëm në Boein...
Rasti Harry dhe Meghan, flet biografja: “Shëndeti mendor i princit është shumë i brishtë”
Biografja e Princit Harry thotë të sajën dhe ka folur për një paqëndrueshmëri në shëndetin psiqik të Harryt, sic ai vetë i tregoi asaj disa vjet m...
Parisi rizhytet në kaos dhe qeveria pezullon reformën e pensioneve
Qeveria franceze ka bllokuar përkohësisht një nga masat më të kontestuara të reformës mbi pensionet. Pas 38 ditë te grevës kombetare dhe manifesti...
Faqja 56 prej 478« E para...102030...5455565758...708090...E fundit »