Donald Trump në konferencë: Irani u ul në gjunjë pas sulmeve; asnjë jetë nga SHBA ose nga Iraku nuk ka humbur.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sapo doli në konferencën që kishte paralajmëruar. Ai thotë se Irani "duket se po ul veshët ’pasi...
Rama mbi konfliktin SHBA- Iran: Mbajmë këtu viktimat e diktaturës iraniane, sepse ‘e dimë si veprojnë diktaturat. Jemi në kontakt me aleatët’.
Kryeministri Rama në një bashkëbisedim me gazetarët në Vjenë ka folur për kërcënimin që mund t’i kanoset Shqipërisë nga Irani për shkak të aleancë...
“Një vend i vogël dhe djallëzor europian…”. Khamenei sulmon Shqipërinë pas sulmit ndaj bazave amerikane.
Në fjalimin e tij pas sulmit me raketa ndaj dy bazave ushtarake amerikane në Irak, lideri suprem i Iranit Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj SHBA-v...
Këtë javë mësoni se Byroja Kombëtare e Hetimit, do të veprojnë njësoj si FBI/ Ambasada Amerikane
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë deklaron se SHBA është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit,  ndërsa pohon se Byroja e Kombëtare...
Barbaria në Mallakasër: Nipi 16 vjeç vret gruan e kushëririt, e lidh dhe e hedh në rezervuarin e fshatit
Ngjarja barbare ka ndodhur në 5 janar, por krimi është zbuluar dy ditë më vonë. Ishte zhdukur Drita Saliaj, zhdukja ndodhi teksa ajo ndodhej në sh...
BE i quan sulmet me raketa të Iranit “përshkallëzim”
AFP, 8 Janar 2020/ Bruksel (AFP) - Shefi diplomatik i BE të mërkurën dënoi sulmet me raketa të Iranit në bazat irakiane që strehojnë trupat ame...
Donald Trump reagon ndaj sulmeve me raketa të Iranit: ‘Çdo gjë është mirë’
Nga: CHARLIE SPIERING/ Presidenti Donald Trump reagoi për një seri sulmesh me raketa në objektivat amerikane në Irak të Martën. "Gjithëçka ë...
Pentagoni konfirmon se Irani ka lëshuar dhjetëra raketa në objektet e SHBA në Irak
Nga: HANNAH BLEAU/ Breitbart   Irani filloi të hedhë mbi një duzinë raketash balistike që shënjestronin bazat ajrore amerikane në Irak ...
Kosovë/ Nuk ka marrëveshje, VV-ja nuk e dërgon mandatarin në Presidencë.
Pas dy javësh që nga takimi i fundit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i janë k...
Izraeli duhet të qëndrojë larg vrasjes së Soleimanit, tha Natanyah
 SHBA forcon burimet ushtarake në Lindjen e Mesme; Netanyahu thotë se Izraeli duhet 'të qëndrojë larg' nga vrasja e Soleimanit. Udhëheqësi i Ga...
Faqja 60 prej 479« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »