Shqipëria në akullin kundër Trump.
  Frrok Çupi// Në fakt vetëm zyrtarët e politikës janë akoma të ngrirë kundër Presidentit Donald Trump...Të tjerët dëshmojnë tjetër gjë. ...
Pse qajnë elitat kur po ikin?!
  Frrok Çupi// Se mos po gabohet me ngatërresën mes “elitave”. Po them për “elitën politike” që po bie në dekadën e dytë të këtij shekulli....
2017- vit i Rebelimit.
  Frrok Çupi/ Çudi fjala “rebelim”?!... Po pse?!  Po sikur me 31 dhjetor 2017, shumë nga këto që kemi sot rrotull, të mos jenë më, ose të j...
Orbán e deklaron 2017-ën, ‘Vit i Rebelimit”.
  (FOTO: Viktor Orban, kryeminister i Hungarisë)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka vlerësuar fitoren e populistëve të “Lëvizje...
A do të jetë 2017 një vit jubile?
(FOTO: Besohet se është Judah Ben Samuel). -Xhozef Fara do të drejtojë turin vjetor WND të Izraelit nga 21 nëntori-. Disa vite më parë, Ludv...
Austria ishte në ankth; debatet televizive i kanë lënë njerëzit pa mend.
(FOTO: Kandidati Van der Bellen- liberal, pas lajmit paraprak se ka fituar) Nga Yves Cornu/ Asgjë s’ishte e garantuar për ndonjë happy end. ...
Valls, Fillon, Macron, Montebourg… Reagimet për vendimin e Hollande
(FOTO: Francois Holande)  Veritas.com.al/ Personalitete të politikës franceze, nga të dy kampet, reaguan dje pas njoftimit të presidentit Ho...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
Nga Le Monde/ Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhjet e të dj...
Të gjithë “të humburit” kundër Donald Trump
  Frrok Çupi/ Sot në mëngjes Bota u zgjua “ndryshe”. Ndryshimi i Botës ndodhi; ndodhi sepse njerëzimi, ose qeliza e botës, e deshi ndryshim...
Pazaret politike, çfarë u bëjnë Arkivave dhe memories së kombit!?
    Shkruan: Gjet Ndoj, ish- Drejtor i Arkivave të Shtetit/ Kaluan me tepër se 1 muaj e 45 dite nga koha e largimit tim nga det...
Faqja 15 prej 16« E para...1213141516