Modelja amerikane Upton rrëshqet nga shkëmbi gjatë modelimit dhe bie në det/ FOTO
Kate Upton provoi të modelojë në një veprim të rrezikshëm, ndërsa rrëshqiti nga shkëmbi dhe ra në det gjatë fotografimeve të fundit. 25 vjeçarj...
Ndahet nga jeta Dritan Prifti.
Ndoshta është nga rastet e rralla kur në një lajm mbi vdekjen e një personaliteti nuk është e nevojshme të thuhen atributet. Për shembull do të is...
Valët e Einstein çojnë tre shkencëtarë amerikan Çmimin Nobel në Fizikë.
(FOTO: Weiss (majtas) mori gjysmën e çmimit; Thorne (Qendër) dhe Barish (Djathtas) ndanë gjysmën tjetër)./ Çmimi  Nobel në Fizikë për vitin 201...
Robert Elsei, albanolog kanadez, ndahet nga jeta në moshën 67 vjeç.
Është ndarë nga jeta, në moshën 67 vjeçare, albanologu i shquar kanadez, Robert Elsie, një ndër studiuesit më të mëdhenj të gjuhës dhe letërsisë s...
​ Në Shtëpinë e Bardhë punojnë Ylli dhe Ylber Bajraktari, shkruan Thaçi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar se ka mësuar se në Shtëpi të Bardhë punojnë dy kosovarët Yll dhe Ylber Bajraktari. Presidenti i ka t...
Merkel IV: Kancelarja e përjetshme!
20-vjeçarët gjermanë nuk e kujtojnë dot se ka pasur një kohë edhe pa Angela Merkelin. Ajo është prej 12 vitesh gruaja lidere e Gjermanisë, e kësaj...
Zyrtarë të të majtës Laburiste bëjnë thirrje për ‘Solidaritet’ me Korenë e Veriut.
Një organizator dhe kryetar i një dege lokale 'Momentum, të Partisë Laburiste Angleze, ka deklaruar 'solidatitetin' me Korenë e Veriut, përderisa ...
Betimi i deputetit para shtëpisë simbol të patriotit Prek Cali
Nga; Tom Doshi/ Siç jeni informu nga media, janë prish punimet që kishin fillu për rindërtimin e shpisë së Prek Calit në Vermosh… Në veçanti më...
Ka ndërruar jetë Prof. Farudin Hoxha, akademiku i hidrocentraleve.
Ndërroi jetë sot, në moshën 82-vjeçare akademiku dhe projektuesi i shumë veprave madhështore hidroenergjetike në Shqipëri, profesor Farudin Hoxha. ...
Sheshel i Serbisë na del më pak primitiv se politikanët modern ‘nëpër këmbë’
Politikani më radikal i Ballkanit, Vojslav Sheshel është paraqitur më i qartë dhe më menjdehuapur se politikanët e tjerë aktualë në Serbi dhe në S...
Faqja 18 prej 39« E para...10...1617181920...30...E fundit »