Pse ambasadori Lu është etiketuar si dëmtues i interesave të Izraelit?!
Shumë pyetje janë bërë pse qeveria shqiptare votoi kundër Amerikës në OKB mbi Jerusalemin e Izraelit; dhe pse përsëri dje nuk pranoi të korrigjojë...
Ardi Veliu emërohet Drejtor i Policisë së Shtetit, njohës i gjuhës turke, me ‘shkollë nate’.
Burime mediatike bëjnë të ditur se është emëruar Ardi Veliu. Të njëjtat burime thonë se Veliu ishte emri më i mbështetur nga ministri i Brendshëm,...
39 persona në ‘listën e zezë’ të Amerikës, një prej tyre në Ballkan tregtari më i madh i armëve.
SHBA kanë vendosur në listën e zezë 39 persona, përfshirë një biznesmen nga Serbia. Sllobodan Tesiq, i njohur si një nga tregtarët më të mëdhen...
Themeluesi i IKEA-s, Ingvar Kamprad, vdes në moshën 91 vjeç
Themeluesi suedez i kompanisë  Ikea, shumë e njohur edhe në Shqipëri e në mbarë botën, ka vdekur në moshën 91 vjeç, njoftoi kompania. Themelues...
Sot, Ismail Kadare- 82 vjeç
Më 28 janar të vitit 1936, 82 vite më parë, lindi poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Kadare lindi në Gjirokastër, ku përfun...
Dëshmia: Fatos Klosi ka rol në vrasjen e Azem Hajdarit
-Autori hedh dyshime edhe për vrasjen e ministrit Ahmet Krasniqi- Nga:  Ylber Zeneli: Habitem! dhe me vjen neveri per nivelin e ulet te medi...
Shfaqet ‘Arta Marku’ si Drejtore e Policisë së Shtetit
Pas lirimit nga detyra të Haki Ҫakos, deri para pak ditësh ishin rënditur tetë kandidatë për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Sht...
Putin bën pagëzimin vjetor dhe manifeston forcë, zhytet në liqenin e ngrirë në veri të Moskës. VIDEO
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka treguar vazhdimisht se di të përballojë sfida të vështira fizike. Përveçse pëlqen gjuetinë, sportet ekstrem...
Ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos? Si një top futbolli, për te FSH Futbolli.
Nga Laert Skiro/ Po ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos?! I shkurtër sa nuk ka më, sa një top futbolli; por që kandidon për futbollin. I sëmurë, s...
Një lamtumirë e dhimbshme për ne!
Nga: Sali Berisha/Fb Te dashur miq, sot familja jone me dhimbje dhe pikëllim te thelle i dha lamtumiren e fundit një njeriu shume te dashur për te ...
Faqja 19 prej 43« E para...10...1718192021...3040...E fundit »