Popullariteti i presidentit francez, Macron, pëson tjetër rënie
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka pësuar një tjetër rënie në popullaritet, me vetëm 30 për qind të shkallës së aprovimit mes votuesve, sipas ...
MILI
Nga: Agim Xhafka/ Mbase është i burgosuri i vetëm në botë që u dënua 25 vjet dhe nuk e mësoi shkakun. Askush nuk i tregoi Milit një fakt,një provë....
Vdis që të të dua!
Nga Anila Rezhda, shkrimtare/   Kjo po ndodh edhe me te ndjerën Arlinda Canaj. Shkrime, shkrime, lavdërime, mallëngjime... E para...
Skulptori shqiptar, Helidon Xhixha, me veprat e tij ‘pushton’ Firencën e Da Vincit.
Helidon Xhixha, i famshëm si skulptor, me origjinë  shqiptar, është një prej emrave më të kërkuar artistikisht në Europë, Shtetet e Bashkuara, Ame...
Brigitte Macron e Francës merr rol zyrtar, por jo ‘First Lady’.
Brigitte Macron, gruaja e Presidentit Emmanuel Macron, po merr një rol të ri zyrtar, por pas titullin “First Lady”. Presidenca ka publikuar një...
Cili ishte Bajram Rexhepi? Doktori, UÇK-isti, kryeministri i parë, dhe i heshturi…
Në moshën 63-vjeçare ka ndërruar jetë sot në një spital në Turqi ish-kryeministri i parë i Kosovës, Bajram Rexhepi. Rexhepi ka lindur më 3 qers...
Një djalë 7- vjeçar Britanik mes viktimave të Barcelonës
Një djalë shtatë vjeçar me shtetësi të dyfishtë British-Australian është vrarë në sulmin terorrist të Barcelonës, ka konfirmuar policia Katalane....
Ndahet nga jeta Ylli Popa, akademik, mjek, njeriu i debatuar dhe roli në fillesat e Demokracisë
  Ylli Popa, mjeku i njohur, në fund të viteve '90 u vu në qendër të diskutimeve si 'oponent' i regjimit komunist bashkë me disa intelektu...
Eqrem Çabej, si sot 37 vjet më parë u nda nga jeta.
Eqrem Çabej është një ndër përfaqësuesit më të shquar të gjuhësisë shqiptare. Ai lindi më 7 gusht 1908 në Gjirokastër, ku mori dhe mësimet e pa...
Misteri Kim Jong-un, cili është ky, njeriu pa ditëlindje?…
Nga: Tvrtko Jakovina/ Në 50 vjetët e fundit bota “disi është mësuar” me kërcënimet që vinin nga Koreja Veriore, por me ardhjen e Kim Jong-un në...
Faqja 19 prej 39« E para...10...1718192021...30...E fundit »