Dritan Zagani për zonjën B.A., që fundosi Tahirin: “Grua e arsimuar, nënë e tre fëmijëve!”
Ish-oficeri i policisë që ndodhet në azil politik, Dritan Zagani ka folur në lidhje me dëshmitaren e mbrojtur të drejtësisë, oficeren, për të cilë...
Arketipi i Tahirit: Një dorë në Fushë- Krujë, një dorë te Habilaj.
  Nga Laert Skiro/ Nëse kërkohet ‘kriminlei’ Saimir Tahiraj, dhe ky është zhdukur, atëherë bëhet një arketip. Nëse nuk do të ishte mbrëm...
Përgjimi: Saimiri, 5 milionë euro në një muaj.
Nga regjistrimet telefonike mes anëtarëve të bandës së trafikut të drogës, Policia italiane ka kapur pjesë bisedash ku del se ish- ministri i Bren...
Modelja amerikane Upton rrëshqet nga shkëmbi gjatë modelimit dhe bie në det/ FOTO
Kate Upton provoi të modelojë në një veprim të rrezikshëm, ndërsa rrëshqiti nga shkëmbi dhe ra në det gjatë fotografimeve të fundit. 25 vjeçarj...
Ndahet nga jeta Dritan Prifti.
Ndoshta është nga rastet e rralla kur në një lajm mbi vdekjen e një personaliteti nuk është e nevojshme të thuhen atributet. Për shembull do të is...
Valët e Einstein çojnë tre shkencëtarë amerikan Çmimin Nobel në Fizikë.
(FOTO: Weiss (majtas) mori gjysmën e çmimit; Thorne (Qendër) dhe Barish (Djathtas) ndanë gjysmën tjetër)./ Çmimi  Nobel në Fizikë për vitin 201...
Robert Elsei, albanolog kanadez, ndahet nga jeta në moshën 67 vjeç.
Është ndarë nga jeta, në moshën 67 vjeçare, albanologu i shquar kanadez, Robert Elsie, një ndër studiuesit më të mëdhenj të gjuhës dhe letërsisë s...
​ Në Shtëpinë e Bardhë punojnë Ylli dhe Ylber Bajraktari, shkruan Thaçi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar se ka mësuar se në Shtëpi të Bardhë punojnë dy kosovarët Yll dhe Ylber Bajraktari. Presidenti i ka t...
Merkel IV: Kancelarja e përjetshme!
20-vjeçarët gjermanë nuk e kujtojnë dot se ka pasur një kohë edhe pa Angela Merkelin. Ajo është prej 12 vitesh gruaja lidere e Gjermanisë, e kësaj...
Zyrtarë të të majtës Laburiste bëjnë thirrje për ‘Solidaritet’ me Korenë e Veriut.
Një organizator dhe kryetar i një dege lokale 'Momentum, të Partisë Laburiste Angleze, ka deklaruar 'solidatitetin' me Korenë e Veriut, përderisa ...
Faqja 22 prej 43« E para...10...2021222324...3040...E fundit »