Donald Trump uron presidentin Nishani “për Bajramin e Madh”.
“I dashur Zoti President, Unë dhe Melania, në emër të popullit amerikan ju dërgojmë urimet tona të ngrohta për ju dhe popullin shqiptar teksa f...
Romana Vlahutin nën hetim. ” Vila e Tiranës nuk vlen as sa një e treta e çmimit”.
Roaman Vlahutin, përfaqësuese e zyrës së Bashkimit Europian në Tiranë, është vënë nën hetim nga Zyra Europiane Kundër Mashtrimit (OLAF). Lajmin...
VIDEO/ Ngjela: Si i refuzova amerikanët. Marku: Ti duhet të ishe dënuar
Emisioni i #DritaremeRudinën në Vizion Plus është përfshirë nga debati, mes të ftuarëve në studio. Debati është përqendruar te reforma në drejtësi...
Nard Ndoka: Formula- as mish, as peshk!
  Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si z...
lir Meta, sot, 30 minuta në zyrën e Berishës.
(FOTO: Arkiv)/ Ndërsa në Pallatin e Kongreseve po zhvillohet takimi Rama- Basha, një tjetër takim është mbajtur në zyrën e zotit Berisha, ish- ...
Historia e frikshme e dy policëve në gjurmim të drogës.
(FOTO: Kanioni ku u izoluan policët)/ Dy punonjës policie kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Progonatit- Tepelenë që para 24 orësh. Kishin h...
Plakja e kontinentit: 4 liderët në majë të Europës- Zero fëmijë mes tyre
Me zgjedhjen e Emmanuel Macron si president i Francës të Dielën e kaluar, numërohen katër liderë të vendeve kryesore të Europës- Gjermani, Mbretër...
Ministri i Brendshëm konfirmon se ISIS kërcënoi jetën e Lulzim Bashës
  (FOTO: Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj. Arkiv)/ Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pranuar publikisht për herë të parë se kërcë...
Meta me McCain: Amerika të rrisë prezencën në Europën Juglindore! Por buxheti ynë për NATO është “i ulët”.
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain...
Presidenti i Republikës, Nishani, me senatorin McCain: “Jemi të sinqertë me SHBA”.
(FOTO: Senatori John McCain dhe presidenti Nishani sot në Tiranë)/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Senatorin amer...
Faqja 4 prej 8« E para...23456...E fundit »