Kadare thotë se jemi shumë që punojmë për çështjen e kombit, jo një njeri apo një grup
Ismail Kadare shprehet kundër rishikimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai thotë se një lëvizje e tillë do të cenonte stabilitetin në Ball...
Raportet: NBC News mbuloi ‘koka turku’ në media lidhur me përdhunimet e Harvey Weinstein
AFP/ EDUARDO MUNOZ ALVAREZ NBC News mbuloi një akuzë të besueshme për përdhunim kundër Harvey Weinstein, sipas burimeve që folën me New York Ti...
Aktori francez Gerard Depardieu mohon akuzat e përdhunimit, ‘te pabazuara’
Aktori francez Gerard Depardieu ka mohuar akuzat për përdhunim dhe violence seksuale të enjten pasi një grua paraqiti një denoncim ne polici kundë...
“Një yll ka lindur”: Lady Gaga triumfon në debutimin e filmit në Venecie.
Lady Gaga niset në rrugët e saj të dhimbshme drejt famës pasi shkëlqeu  në filmin e saj të madh Hollivudian “Një yll ka lindur”, premiera e të cil...
“Stalinist Show’: Artisti paguan 400 njerëz që të jetojnë si në kohën e qytetarëve Sovjetik.
Në një projekt arti që mund të krahasohet me “The Truman Show”, “Big Brother” dhe “Charlie Kaufman”,  filmin Synecdoche, New York, një artist rus ...
5 MINUTAT E FUNDIT: Aktori Gerard Depardieu ‘akuzohet për përdhunim’’
Aktori Francez, Gerard Depardieu akuzohet për përdhunim dhe ngacmim seksual- sipas burimeve gjyqësore. Por ai ka mohuar akuzat. Ai është një ng...
Vlerësime Dizaster: MTV Video Music Awards kap rekord të ri të ulët
Vlerësimet janë të vlefshme për MTV Video Music Awards 2018 (VMAs), dhe janë në nivelin e tyre historik  më të ulët. The Wrap raporton se vlerë...
Ikona e muzikës, Aretha Franklin vdes në moshën 76 vjeç
AFP -Llojet e hiteve të Aretha Franklin u shtrinë nga soul te R&B, gospel dhe pop- Aretha Franklin, ikona e muzikës dhe këngëtare legjen...
“Mbretëresha e Shpirtit” e Shteteve të Bashkuara, Aretha Franklin, e sëmurë rëndë.
Këngëtarja Aretha Franklin, ylll i artit, dy herë fituese e Çmimit Grammy, trashëgimia e së cilës shkon pas disa dekada, ndodhet e sëmurë rëndë, e...
Kush vrau fjalët?
Vittorio Sgarbi  Salvini si Pasolini. Herezi? Jo. U bënë "te mira artistike dhe historike" (siç) dhe ishin " Arte te bukura"; u bë "realizim" d...
Faqja 11 prej 58« E para...910111213...203040...E fundit »