Emma Stone – aktorja më e paguar e vitit 2017 me 26 milionë dollarë (£20m), sipas Forbes
(FOTO: Emma Stone është paguar më shumë se çdo aktore tjetër për këtë vit)/. Aktorja ‘star’ e ‘La La Land’  fitori 26 milionë dollarë (rreth £20m) ...
25 aktorët më të zënë në Hollivud
(FOTO: Jennifer Lawrence. Flickr)/ Shumë njerëz mund ta quajnë një jetë të famshme e glamoroze jetën e një filmi që mund të quhet ideal- me fam...
Fotografia e Gent Shkullakut mbi zjarret, ndër 20 fotot më të mira në botë
Protestat në Nairobi, zjarret në Europë, kampionate botërore të atletikës dhe sulmet ajrore në Siri –janë lajmet e javës së kapur nga fotoreporter...
“Veprat e kthyera”, piktorët nga Buza te Mio, të hapura për publikun
(FOTO: Vepër e piktorit Vangjush Mio)/ Galeria Kombëtare e Arteve do të hapë të dielën, më 13 gusht, nga ora 09:00 deri në19:00, ekspozitën “Ve...
9 Gushti i Pamela Lyndon Travers
  Ne 9 gusht 1899 lindi Pamela Lyndon Travers, romanciere, aktore dhe gazetare australiane. Ajo krijoi personazhin e famshem te Mary Po...
Glen Campbell, yll i muzikës ‘Country’, vdes në moshën 81 vjeç. Kitarën e parë e kishte blerë veç 7 dollarë.
Këngëtari i Rhinestone Cowboy, Glen Campbell vdiq në moshën 81 vjeç pas një 'lufte të gjatë e kurajoze' me sëmundjen Alzheimer- tha familja e tij....
Reperi i njohur përplaset brenda tunelit të Kalimashit. “Zoti ma dha edhe një herë shansin me u kthy…” flet Gjiko pas aksidentit
Reperi i njohur kosovar Asdren Gjikola (Gjiko) u aksidentua sot  në tunelin e Kalimashit. Ai po udhëtonte me një makinë të shpejtësisë së lartë...
Aktorja e ‘Sex and the City’, Cynthia Nixon mund të garojë përsëri për guvernatore në New York.
Aktorja Cynthia Nixon është një nga ‘Empire State Democrats’ që po kërkon të sfidojë Guvernatorin e Neë York-ut, Andrew Cuomo ku ky të garojë për ...
Chris Pratt dhe Anna Faris njoftojnë ndarjen pas tetë vjetësh.
Aktorët Amerikan Chris Pratt dhe Anna Faris kanë njoftuar se janë duke u ndarë pas tetë vjetësh në martesë- përmes një deklarate të përbashkët që ...
Mick Jagger revoltohet kundër Trumpit dhe Brexitit
Këngëtari i Rolling Stones-ave ka hedhur në treg dy këngë në kundërpërgjigje të ndryshimeve politike në Mbretërinë e Bashkuar dhe në SHBA. “Mes...
Faqja 29 prej 55« E para...1020...2728293031...4050...E fundit »