BE mbi Teatrin: ‘Ndërtesë e re apo jo!?, kjo i takon qeverisë. Por çështja është politizuar’.
Përfaqësuesi i delegacionit të BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar, që është kthyer sërish në temën kryesore t...
BASHA: ‘QARTË DHE SHQIP, DUHET NJË GODINË E RE PËR TEATRIN KOMBËTAR’
Altin Basha, regjisor, një prej artistëve më  në zë të brezit të tij, ka reaguar mbi fatin e teatrit të vjetër dhe të ardhmen e një teatri tjetër,...
Artistët, si arkekologët që zbulojnë vlerën e PD
Frrok Çupi Nuk ka më shumë se 29 vjet jetë, por Partia Demokratike duket si një krijesë e harruar parahistorike. Tani PD nuk ka asgjë të dukshme mb...
Mihal Luarasi: ‘Turp që Teatri Kombëtar ka ngelur në atë ndërtesë, Naim Frashëri e kërkoi që në 1966’.
Nevoja për një teatër të ri ku të vihen në skenë shfaqje të ndryshme teatrore është e hershme. Edhe një prej ikonave të teatrit shqiptar, dramatur...
NDRIÇIM XHEPA: TEATRI DUHET PRISHUR DHE NDËRTUAR NJË NDËRTESË E RE!
Kryeministri Edi Rama ka postuar deklaratën e një tjetër aktori shumë të mirënjohur, i cili thotë për Teatrin se “duke pasur parasysh kondicionet ...
Haxhi Isufi: Dy fjalë për Teatrin Popullor, ‘shkak u bë ai lango’.
Une kam patur fatin e madh qe gjate shkolles se mesme 72-75 te kem lozur si recitalist (amator) ne skenen e Teatrin Popullor. Kam patur fatin e...
Jusuf Vrioni: ‘Ai Teatër, si ndërtesë, duhej rrëzuar’ Rama poston intervistën…
Kryeministri Edi Rama iu përcjellë një tjetër mesazh të gjithë atyre që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Rama publikon në “Facebook” n...
Veliaj nxjerr fotot e Teatrit të degraduar: Pse seksioni i kulturës në parti duhet ta mbajnë peng akoma?!
Pas zhvillimeve më të fundit në Teatrin Kombëtar, ku artistë e punonjës të administratës së bashkive të djathta të mbështetur edhe nga kreu i PD-s...
‘Teatri’ i vjetër, konflikt mes artistëve: Ndrenika, Radojës: “’Sa jam shitur?… Nja 200 mijë euro!’
Ndërsa artistë dhe qytetarë vijojnë protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, nuk kanë munguar as replikat në distancë mes vetë aktorëve. ...
Artan Imami: ‘Marrëveshja e aktorëve me PD, qesharake!’.
Aktori i njohur, Artan Imami ishte i ftuar sot në studion e Report tv ku tha se marrëveshja e nënshkruar nga PD dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatri...
Faqja 3 prej 6212345...102030...E fundit »