Nicolas Cage i ofrohet roli i Ronald Reagan në një film të pritshëm.
(FOTO: Nicolas Cage, aktor, dhe presidenti Ronald Reagan)/   Nicolas Cage i është ofruar roli i Ronald Reagan në një filmi me metrazh t...
Koha ishte e çmendur/ Romani i Stefan Çapalikut “Secili çmendet sipas stilit të vet”…
  /Shënim i botuesit/ Romani “Secili çmendet simbas mënyrës së vet” i Stefan Çapalikut, i zhvillon ngjarjet përgjatë një periudhe njëze...
Carrie Fisher, aktorja e “Luftës së Yjeve” vdes 60 vjeç. VIDEO
  (FOTO: Carrie Fisher rikthehet te roli i saj Princesha Leila, vitin e kaluar)/ Aktorja Amerikane Carrie Fisher, e mirënjohur për roli...
Garth Brooks thotë se ndjehet i nderuar që të performojë në Inaugurimin e presidentit Trump. VIDEO
(FOTO: Kantautori amerikan, Garth Brooks)/ Këngëtari dhe kantautori i shquar amerikan i muzikës “country” bëri një deklaratë të mrekullueshme m...
Agim Xhafka i helmuar për Bujar Lakon: Lamtumirë “Halit Berati” i halleve!
Agim Xhafka/ Bujar Lako është shembulli se si nuk duhet të sillemi me artistët. I lënë mënjanë prej vitesh e vitesh, i harruar, jo nga njerëzit...
Sot në mëngjes humbëm Bujar Lakon, artistin e dashur.
  Sot në mëngjes, papritur, është ndarë nga jeta aktori Bujar Lako. Shkaku ka qenë një atak kardiak. Bujar Lako ka ndërruar jetë në mos...
George Michael vdes 53 vjeç, fundi në paqe e një jete të komplikuar. /VIDEO/
  Artist i trazuar nga droga dhe një jetë sentimentale e komplikuar, këngëtari britanik George Michael, interpretuesi i këngëve hit "Faith...
Bleona Qereti në festën e presidentit Trump për Krishtlindjet/ FOTO + VIDEO
(FOTO: Festa e Krishtlindjeve; Bleona Qereti në foto selfie me Donald Trump, president i zgjedhur)  Bleona Qereti, këngëtare shqiptare, ka shpë...
Konfirmohet: Në inaugurimin e Trump do të marrin pjesë edhe dy Legjenda të Amerikës
(FOTO: Kori Mormon Tabernacle Choir)/ Më shumë se asnjë president tjetër në Amerikë, Donald Trump vjen me një pamje glamoroze të bizneseve dhe ...
“Përjashta, derra bastardë!”, thotë Jackie Mason- komediani legjendar- i paduruar dhe i pështirosur nga artistët që urrejnë Donald Trump.
(FOTO: Komediani Jackie Mason) Komediani legjendar, Jackie Mason, nuk ka përtuar kurrë që të shprehë opinionin e tij mbi politikën. Në një k...
Faqja 38 prej 54« E para...102030...3637383940...50...E fundit »