“Darka e fundit”, tragjedia dhe shansi i Leonardo da Vinçit
  Në vitin 1494 Duka i Milanos i dha një detyrë Leonardo Da Vinçit, për atë që do të ishte piktura më e famshme, por edhe më e keqtrajtuar...
Fjala e Skënderbeut para princave para vdekjes
  Aurenc Bebja, Francë – 03 / 08 / 2016 Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannovich, me titullin “Le Grand C...
Artistët peticion Edi Ramës për të mos larguar Ilir Kernin nga TKOBAP
Në peticion thuhet se kanë firmosur mbi 80% të artistëve të Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor. Kërkojnë që Edi Rama të mos pranojë dorëheqjen e Ilir Kernit nga posti i dre...
Fyen Skenderbeun mbi varrin e tij. Historiani turk kerkohet “non grata”
Shumë pak orë pas publikimit të deklaratave denigruese të historian-ciceronit turk, Talha Ugurluel, ndaj heroit tonë kombëtar Skënderbeu, lëvizja ...
Këngëtarja Grimmie qëllohet me armë në skenë
  Këngëtarja  Christina Grimmie, e cila kishte konkurruar në programe televizive në Shtetëe e Bashkuara për “The Voice” vdiq pas plagëve të marra nga të shtëna me armë zjarri në Florida, sipas...
Nis sot Eurovizion, ja kur këndon Eneda Tarifa
Në Stokholm të Suedisë do të zhvillohet sot nata e parë gjysëmfinale e Festivalit të Këngës në Eurovizion, ndërsa përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtar...
Arian Çani: “Rivalët e mi i mund me Xhesikën dhe Kallashin”
Gazetari Arjan Çani i ftuar në emisionin “FAKT” të gazetari Çim Peka, u shpreh se nuk i merr seriozisht njerëzit që e shajnë në rrjetet sociale. “A...
Ja kush do ta zëvendësojë Rita Orën në X-Factor
Pak orë pasi Rita Ora konfirmoi se nuk do të jetë pjesë e panelit në talent show-n X-Factor, një tjetër emër i madh i muzikës botërore është duke u pë...
Ja sozitë e VIP-ave
A besoni në faktin që të gjithë ne kemi dikë në botë që na ngjan shumë? Ju e keni gjetur sozinë tuaj? Disa nga personazhet më të njohur mediatikë ...
Ja kur do të fillojë BB9 dhe kush do e prezantojë
Prezantuesja e pjesës më të madhe të edicioneve të Big Brother ka lajmëruar se kur do të rinis ky program. Ja çfarë ka shkruar Arbana Osmani në pr...
Faqja 50 prej 54« E para...102030...4849505152...E fundit »