Céline Dion viktimë e një mashtrimi
Një foto e Céline Dion, Barbie me shëmbëlltyrën e saj në dorë, ka qarkulluar në rrjetet sociale në 6 tetor. Po, por… Magia 2000, një shoqëri it...
Një film që mban gjallë krenarinë e Rusisë; Putin “vdes” për WW2
  Një film i ri që tregon Ushtrinë e Kuqe përballë ushtarëve të panumërt pushtues të Gjermanisë. Por ajo betejë  heroike është bërë pjesë ...
Andrzej Wajda, regjisor i famshëm polak, vdes në moshën 90 vjeç
Miq, regjisorë, artistë dhe liderë politik u vunë në radhë për nderimet e fundit ndaj njeriut që verën e tij e fokusoi mbi kulturën dhe historinë ...
Veprat e Picasso-s ekspozohen në Galerinë Kombëtare të Portretit në Londër.
Familja, miqtë dhe të dashurat e Pablo Picasso-s  janë subjekt i një ekspozite me vepra arti në Galerinë Kombëtare të Portretit në Londër. Më s...
Një trend i papranueshëm që dominon Fashion Week
    Keni parë veshje kaq të bukura saqë të duket shumë e domosdoshme, por që një bindje të brendshme thua se a është e përshtatshm...
Kim Kardashian e plaçkisin në Paris
  Kim Kardashian u plaçkit në një pritë me armë në rezidencën luksoze në Paris, nga të paktën dy persona të veshur si oficerë policie, sip...
Pikturat e vjedhura të Van Gogh gjenden në Itali
  Policia Italiane ka zbuluar dy piktura famoze të Van Gogh-ut të vjedhura në muzeun e Amsterdamit në vitin 2002, sipas zyrtarëve. Muze...
Madonna zhvishet për Hillary Clinton
  Ikona e Pop-it, Madonna iu bashkua koleges së saj Katy Perry duke u çveshur për të inkurajuar Amerikanët që të shkojnë në votime në Ditë...
Metamorfoza e Charlize Theron
Nga Lola Talik Aktualisht me xhirime në Vancouver për filmin e ardhshëm të Jason Reintman, Charlize Theron është shfaqur krejtësisht e metamorf...
Leonardo DiCaprio: zbulohen pamjet e para të dokumentarit të tij ekologjik
  Nga Lola Talik   Ndërsa pritet të dalë pas disa javësh dokumentari i prodhuar nga Leonardo DiCaprio, “Before The Flood”, është bër...
Faqja 54 prej 62« E para...102030...5253545556...60...E fundit »