Ngec projekti i Shendetësisë prej 38,9 milionë dollarë. BB: Ministria akoma në tranzicion”.
Kur po bëhet një vit nga zgjedhjet elektorale që u pasuan më pas nga krijimi i qeverisë “Rama 2” në shtator, duket se një pjesë e institucioneve a...
Nis riparimi i autostradës Tiranë- Durrës, kjo është e disata herë
Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë median dhe opinionin publik se duke nisur nga dita e hënë (dt.11 Qershor), në kuadër të ...
Gjatë sezonit turistik nuk mund të lëvizet lirshëm; publikohen oraret e kufizimit të mjeteve të rënda.
Siç ishte paralajmëruar, Ministria e Brendshme në bashkëpunim me Ministrinë  e Infrastrukturës dhe Energjetikes kanë dalë me një udhëzim të përbas...
Ortaku shqiptar i “Air Albania” premton fluturime brenda verës.
Pas vendimit të qeverisë për krijimin e një kompanie nën bashkëpronësi mes Turkish Airlines, Albkontollit dhe një kompanie të saporegjistruar nga ...
Kontrolli i Lartë i Shtetit: 2017, dëmi në financat publike- 110, 5 miliardë lekë.
Nga: Entela Barjamaj/SCAN Dëmi ekonomik dhe humbjet në financat publike për vitin 2017 janë në vlerën e 110.5 miliardë lekë. Sipas raporteve të...
Koncesioni i fushave të naftës, Gjiknuri favorizoi kompaninë e lidhur me Gazprom
Ministria e Energjisë shpalli fitues të një gare të mbajtur nga Albpetrol për koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë, kompan...
Banka e Shqipërisë do të ndërhyjë në tregun e valutës; ndalet rënia e euros
Banka e Shqipërisë do të blejë valutë. Njoftimin e bëri guvernatori Gent Sejko gjatë një konference me gazetarët, ku shpjegoi se ky është një rast...
Sot, 1 euro- 124,17 lekë, për sa poshtë është nisur? Ekspertët nuk e dinë…
Monedha e përbashkët nuk ka të ndalur në rënien që ka nisur në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye ...
Euro rrëzohet javë pas jave, çfarë po ndodh me vendin tonë aspirant për në eurozonë?
  Euro ka shënuar sërish sot një rekord të ri të ulët duke zbritur poshtë 125 lekëve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro...
Shqiptarët rrinë në punë 48 orë në javë; si askush në Europë. Jemi në komunizëm për nga sistemi i orëve të punës.
Është më e sakte kur thuhet se shqiptarët “rrinë në punë”, se sa të thuash “punojnë” 48 orë në javë. Sepse kjo e lidh më mirë kohën e gjatë në pun...
Faqja 5 prej 17« E para...34567...10...E fundit »