Raporti: Anthony Weiner shpallet i fajshëm mbi akuzën për seks me minorene.
I turpëruar, ish kongresmeni i New York-ut, Anthony Weiner mund të shpallet i fajshëm nën akuzën që ai dërgoi materiale të pahijshme te një vajzë ...
Trump premton ‘gjithçka është e nevojshme’ për të ‘bërë’ Venezuelën.
Presidenti Trump, të Ënjtën tha se Shtetet e Bashkuara mund të sigurojnë asistencë humanitare në drejtim të përkeqësimit të situatës në perëndim t...
Njeriu që sulmoi me makinë këmbësorët në Nju Jork, ish-pjesëtar i Marinës Amerikane
Shoferi i makinës, i cili hyri me shpejtësi të madhe të enjten në mes të këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26 vjeç), n...
Ushtria Amerikane paralajmëron se ‘Hapësira tani është domen i fushë- luftës.
(FOTO: Nga Kostas Tamateas / Barcroft Image / Barcroft Media via Getty Images)/ Air Force në Shtetet e Bashkuara e konsiderojnë ‘mbajtjen e sup...
Fatale: Një kamion me shpejtësi sulmon këmbësorët në Times Square, New York.
Një makinë që lëvizte me shpejtësi iu sul këmbësorëve në trotuar në Times Square të New York City,. Ngjarja ndodhi të Enjten, sipas një njoftimi, ...
Hillary, një rast tjetër në skemën ‘paguaj që të të vë në shërbim’ shtetin Amerikan.
(FOTO: Hillary Clinton dhe kryeministre e Bangladeshit Sheikh Hasina)/ Nga qeveritë e huaja zbulohet një tjetër rast i skemës “Pay to play” (pa...
SKANDALI: John Podesta prodhon vetë video dhe i shet si ‘lidhje të Donald Trump me Putinin e Rusisë’.
(FOTO: John Podesta)/ Ish shefi i fushatës së Hillary Clinton, John Podesta, theu heshtjen dhe shkroi në Twitter me qëllim që t’u japë zjarr te...
Ish- presidenti George H.W. Bush shtrohet në spital në Houston
  Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush është ripranuar në spitalin e Huston për trajtimin një rasti  të butë të një p...
Diktatori Maduro e lë Venezuelën në revoltë dhe niset për në Havanë që të përplaset me Trump.
Prej disa javësh, opozita e Venezuelës ka shpërthyer në protesta dhe revolta pasi diktatura socialiste e vendit tentoi të bënte nul opozitën e ven...
Të shtënat në Capitol Hill nuk kanë lidhje me terrorizmin- deklaron policia e Uashingtonit
Në Capitol Hill në Uashington, të mërkurën, ka pasur të shtëna kur një person i panjohur, me automjetin e tij, ka goditur veturën e policisë dhe m...
Faqja 22 prej 32« E para...10...2021222324...30...E fundit »