Bursa e Amerikës rritet pas fitores së Donald Trump/ Sipas CNBC
  CNBC njofton se menjëherë pas zgjedhjes së Donald Trump si President i Amerikës është ngjitur vlera në Bursën Amerikane. ‘Bursa e Ame...
Protestues të Majtë në New York teksa po kryhet kalimi paqësor i pushtetit në duar të Donald Trump
(FOTO: Pamje nga protestat në New York) Ditën që Donald Trump bëhet President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, 2000 votues të majtë janë mbl...
Vatikani uron Presidentin Donald Trump, e tregoi veten se “është Lider”
(FOTO: Presidenti Trump dhe Papa Fransis) Sekretari i Shtetit të Vatikanit, i ka ofruar urimet Presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke i par...
Janet Reno, gruaja e parë Prokurore e Përgjithshme në SHBA, vdes në moshën 78 vjeç.
(FOTO: Janet Reno) Janet Reno, ish Prokurore e Përgjithshme e Shteteve të Bashkuara,, e para grua në këtë post, vdiq të Hënën në mëngjes. Reno ...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
SAPO/ ALARM PËR TERROR NË SHTETET E BASHKUARA
Një paralajmërim për terror në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka mbuluar ekranin e televizionit Fox News dhe media të tjera. Rrezi...
Gruaja e humbur që në Gusht e gjendet gjallë, e lidhur në zinxhirë
  Televizioni NBC News transmetoi sot një lajm të bujshëm. Që në Gusht një grua ishte shpallur e humbur por është gjetur e gjallë pas kërk...
Anthony Weiner do t’i nënshtrohet rehabilitimit nga vartësia e seksit/ Daily Mail
    Ish përfaqësuesi i SHBA Anthony Weiner do të kontrollohet nëse mund të ketë mundësi për rehabilitimin e tij ndaj vartësisë sek...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- kë...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e...
Faqja 24 prej 26« E para...10...2223242526