Hillary Clinton po “mendohet” të kandidojë për kryetar Bashkie në New york
Hillary Clinton, ish kandidate e Demokratëve për presidente në Shtetet e Bashkuara po mendon që të kandidojë për kryetare e Bashkisë së New Yorkut...
Steve King: Do të doja ta shikoja Amerikën “homogjene”. VIDEO
Senatori Republikan i Iowa, Steve King ka shkaktuar një valë debatesh në gjithë spektrin politik. Të shtunën ai postoi në Twitter se “Ne nuk mund ...
WikiLeaks deklaron se CIA humbi kontrollin e “Arsenalit të Hakerimit”
Në një njoftim për shtypi rreth shumicës së të dhënave të fundit, shërbimi i bujshëm i  WikiLeaks deklaroi se CIA ka humbur kontrollin e “arsenali...
Mark Levin: Obama kreu një “grusht shteti në heshtje”.
  (FOTO: Mark Levin)/ Mark Levin, jurist, shkrimtar, analist, anëtar i stafit të presidentit Reagan dhe drejtues i një programi në radi...
Demokratët Amerikan zgjodhën Tom Perez si kryetar në misionin “e frikshëm” për të ringritur Partinë Demokrate.
  (FOTO: Tom Perez, kryetari i ri i Partisë Demokrate)/ Demokratët e Shteteve të Bashkuara zgjodhën ish sekretarin për Punë, Tom Perez ...
Bomba të motit godasin fort Kaliforninë.
Një nga stuhitë më të fuqishme në shumë vite ka goditur si një “bombë e motit” duke vrarëdy persona. Qindra shtëpi janë evakuuar nga frika e rr...
Obama urdhëroi përdorimin e uraniumit të varfëruar në Siri.
  (FOTO: Majori Josh Jacques dhe kopertina e Foreign Policy)/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës, administrate e nobelistit për paqe, Bara...
70 për qind e Japonezëve miratojnë vizitën e kryeministrit Shinzo Abe te Donald Trump.
Kompanitë e sondazheve konstatuan një mbështetje solide për kryeministrin Shinzo Abe në vizitën e tij në Florida fund- javën e kaluar ku kaloi një...
Avionët amerikanë rinisin sulmin kundër ISIS që nga nëndetëset në Mesdhe.
Avionët luftarake amerikanë kanë filluar goditjen objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga Deti Mesdhe pas një pushimi prej ...
Hillary Clinton plotëson dosjen për divorc në Gjykatën e New York-ut.
Siç njofton briefly USA News Today, rreth orës 9:18 a.m. të Mërkurën, avokati i Hillary Rodham Clinton dorëzoi dosjen për divorcin në Gjykatën Sup...
Faqja 24 prej 33« E para...10...2223242526...30...E fundit »