Avionët amerikanë rinisin sulmin kundër ISIS që nga nëndetëset në Mesdhe.
Avionët luftarake amerikanë kanë filluar goditjen objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga Deti Mesdhe pas një pushimi prej ...
Hillary Clinton plotëson dosjen për divorc në Gjykatën e New York-ut.
Siç njofton briefly USA News Today, rreth orës 9:18 a.m. të Mërkurën, avokati i Hillary Rodham Clinton dorëzoi dosjen për divorcin në Gjykatën Sup...
Shpirti i Amerikës: Liderët e Organizatave Konservatore Planifikojnë Demonstrata Masive Pro-Trump në Mbarë Vendin
  Nga: MATTHEW BOYLE/ Liderët e organizatave konservatore po planifikojnë një sërë demonstratash masive pro presidentit Donald Trump në...
Agjenti i Patrullës Kufitare plagoset me gurë.
Një agjent i Patrullave Kufitare i caktuar në Sektorin Yuma në Jug të shtetit California mbeti i plagosur pas një sulmi  në nga disa persona në an...
Theresa May me liderët e BE: NATO mund të ketë vetëm me Donald Trump
Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe, po zhvillon bisedime me anëtarët evropian në NATO në përpjekje për të ndërtuar aleanca pas Brexit....
GJYKATËSI LËSHON NJË URDHËR TË PËRKOHSHËM MBI QËNDRIMIN EMERGJENT TË EMOGRANTËVE TË NDALUAR
  Urdhri për ndalimin e emigrantëve i Presidentit Trump, në shtatë vende myslimane, ka hasur në një ndalim të përkohshëm të Shtunën në mbr...
Stuhi në Shtetet e Bashkuara: Të paktën 15 të vdekur në Georgia dhe Mississippi
Një mot i egër ka vrarë 11 përsona dhe ka plagosur 23 në shttet Georgia të Shtëtëve të Bashkuara- sipas zyrtarëve të Emergjencës. Gjendja e eme...
Secili nga ata që nuk e duan Trump si “presidenti ynë”, e ka një kleçkë.
  (FOTO: John Lewis)/ Cila është kleçka? Për shembull John Lewis ka hallin se  nuk ka paguar taksat për shtëpinë në DC; gjithashtu ka s...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Ch...
Gallup: Obama humb 9 për qind në vlerësimin kombëtar.
Progresi, sipas sondazheve kombëtare në vite i Shtëpisë së Bardhë nën presidentin Barack Obama, ka qenë më rritje dhe ulje, sipas studimit më të r...
Faqja 27 prej 35« E para...1020...2526272829...E fundit »