Të shtënat në Capitol Hill nuk kanë lidhje me terrorizmin- deklaron policia e Uashingtonit
Në Capitol Hill në Uashington, të mërkurën, ka pasur të shtëna kur një person i panjohur, me automjetin e tij, ka goditur veturën e policisë dhe m...
Hillary Clinton “brohoret” për dështimin e republikanëve mbi ObamaCare
  Hillary Clinton të Premten “brohoriti” për dështimin e  votës mbi ObamaCare në GOP, duke quajtur këtë një “fitore për gjithë Amerikanët”...
Kongresmenët kërkojnë hetim Federal ndaj John Podesta për lidhjet me kompanitë ruse.
Rep. Louie Gohmert ks bere thirrje për një investigim nga Kongresi në drejtim të lidhjeve mes John Podesta dhe Rusisë. John Podesta ishte kryetar ...
Hillary Clinton po “mendohet” të kandidojë për kryetar Bashkie në New york
Hillary Clinton, ish kandidate e Demokratëve për presidente në Shtetet e Bashkuara po mendon që të kandidojë për kryetare e Bashkisë së New Yorkut...
Steve King: Do të doja ta shikoja Amerikën “homogjene”. VIDEO
Senatori Republikan i Iowa, Steve King ka shkaktuar një valë debatesh në gjithë spektrin politik. Të shtunën ai postoi në Twitter se “Ne nuk mund ...
WikiLeaks deklaron se CIA humbi kontrollin e “Arsenalit të Hakerimit”
Në një njoftim për shtypi rreth shumicës së të dhënave të fundit, shërbimi i bujshëm i  WikiLeaks deklaroi se CIA ka humbur kontrollin e “arsenali...
Mark Levin: Obama kreu një “grusht shteti në heshtje”.
  (FOTO: Mark Levin)/ Mark Levin, jurist, shkrimtar, analist, anëtar i stafit të presidentit Reagan dhe drejtues i një programi në radi...
Demokratët Amerikan zgjodhën Tom Perez si kryetar në misionin “e frikshëm” për të ringritur Partinë Demokrate.
  (FOTO: Tom Perez, kryetari i ri i Partisë Demokrate)/ Demokratët e Shteteve të Bashkuara zgjodhën ish sekretarin për Punë, Tom Perez ...
Bomba të motit godasin fort Kaliforninë.
Një nga stuhitë më të fuqishme në shumë vite ka goditur si një “bombë e motit” duke vrarëdy persona. Qindra shtëpi janë evakuuar nga frika e rr...
Obama urdhëroi përdorimin e uraniumit të varfëruar në Siri.
  (FOTO: Majori Josh Jacques dhe kopertina e Foreign Policy)/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës, administrate e nobelistit për paqe, Bara...
Faqja 27 prej 36« E para...1020...2526272829...E fundit »